środa, 28 czerwca 2017 r. Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona
Podpisanie porozumienia PZS w Żmigrodzie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu
22 maja 2012 roku podpisano porozumienie w sprawie współpracy Powiatowego Zespołu Szkół w Żmigrodzie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.

Powiatowy Zespół Szkół w Żmigrodzie to pierwsza szkoła ponadgimnazjalna w powiecie, która zawiera umowę o współpracy z uczelnią, dlatego w ceremonii podpisania porozumienia uczestniczył starosta powiatu trzebnickiego Robert Adach, który wraz z przedstawicielami Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie: dyrektorem Janem Czyżowiczem, wicedyrektor Anną Madrą-Kras  oraz Beatą Wyrzykowską – doradcą zawodowym, gościli 22 maja na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Władze uczelni reprezentowała prof. Józefa Chrzanowska – prorektor ds. studenckich i nauczania, a w spotkaniu, podczas którego podpisano porozumienie o współpracy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z Powiatowym Zespołem Szkół w Żmigrodzie, uczestniczyła też Patrycja Starosta – specjalista ds. promocji oferty edukacyjnej.

Podpisanie porozumienia PZS W Żmigrodzie Z UP we Wrocławiu

Podpisana umowa umożliwi uczniom ze Żmigrodu udział w wybranych zajęciach praktycznych, nad którymi opiekę merytoryczną sprawować będą pracownicy naukowo-dydaktyczni uczelni. W ramach współpracy prowadzone też będą w Żmigrodzie akcje informacyjne o ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, spotkania uczniów z pracownikami i doktorantami oraz studentami działającymi w kołach naukowych i organizacjach studenckich.

źródło: http://www.up.wroc.pl/aktualnosci/16139/partnerzy_ze_zmigrodu.html

24-05-2012