Piątek, 20 października 2017 r. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Otwarcie hali sportowej w PZS nr 1
W piątek 22 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1. W otwarciu wzięli udział uczniowie, nauczyciele ze szkoły oraz zaproszeni goście.

22 czerwca 2012 r. nastąpiło uroczyste otwarcie HALI SPORTOWEJ w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy. W obecności ponad 100 zaproszonych gości oraz pracowników i uczniów szkoły, przecięcia wstęgi dokonali: Marek Łapiński - Poseł na Sejm, Robert Adach - Starosta Powiatu Trzebnickiego, Arkadiusz  Poprawa - Wicestarosta Trzebnicki, Ks. Proboszcz Jerzy Olszówka, Marek  Rakowski - Naczelnik Wydziału Inwestycyjnego Starostwa Trzebnickiego, Danuta Szuber - Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Nr 1 w Trzebnicy, Dominik Wiszczuk – właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego „PALAST”, Agata Mostek i Wiktor Włodarczyk – przedstawiciele uczniów.

Otwarcie hali sportowej w PZS nr 1

Dyrektor Danuta Szuber wraz z przedstawicielami uczniów podziękowała wszystkim zaangażowanym w projektowanie, budowę i wyposażenie nowej hali sportowej wręczając dyplomy  zawierające uczniowskie obrazy i wiersze inspirowane sportem.

Otwarcie hali sportowej w PZS nr 1

Uroczystość uświetniły występy artystyczne: piosenki związane ze sportem w wykonaniu uczniów przygotowanych przez panią Joannę Nieradkę i Ks. Piotra Wojciechowskiego oraz spektakl „Idea” całkowicie stworzony i wykonany przez grupę teatralną pani Angeliki Świątnickiej-Antonów.

Otwarcie hali sportowej w PZS nr 1

Wiele emocji dostarczyły pokazy sportowe. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa taneczna, z udziałem pani Katarzyna Kaszuby - nauczycielki wychowania fizycznego, która występowała na wrocławskim stadionie podczas ceremonii przedmeczowych w ramach EURO 2012. Następnie niezwykły układ gimnastyczny wykonał Michał Aniołek. Taniec Belgijski wdzięcznie zatańczyło kilkudziesięciu uczniów kl II gimnazjum. Grupa licealna Fitness wykonała układ z wykorzystaniem lasek gimnastycznych. Pokazy entuzjastycznie zostały przyjęte przez wszystkich widzów.

Otwarcie hali sportowej w PZS nr 1

W czasie uroczystości zainicjowany został projekt pt. „Plant you” opracowany przez licealistę – Bartosza Bednarza. Polega na propagowaniu wśród Polaków zwyczaju sadzenia drzew przyjaźni. Drzewo ma być wspaniałym symbolem tej relacji, które, wraz z nią, będzie się rozrastało oraz rozwijało. Przed nową salą sportową posadzone zostały 4 Drzewa  Przyjaźni” (3 katalpy i klon złocisty) przez: Pana Roberta Adacha i Panią Danutę Szuber, Pana Marka Łapińskiego i Uczniów, Pana Władysława Ziębę i Panią Małgorzatę Kolińską oraz Panią Agnieszkę Maliszkiewicz i Pana Dominika Wiszczuka.

Otwarcie hali sportowej w PZS nr 1

Budowę hali rozpoczęto 01.12.2010 r. a zakończono w czerwcu 2012 r. Jest to największa sala w powiecie trzebnickim. Do dyspozycji uczniów są: 3 boiska do piłki siatkowej, sala do ćwiczeń siłowych i sala lustrzana do ćwiczeń gimnastycznych oraz łazienki i szatnie. Nauczyciele wychowania fizycznego dysponują pokojami nauczycielskimi z łazienkami. W obiekcie znajduje się winda dla niepełnosprawnych oraz pomieszczenia dla personelu technicznego oraz magazyn sprzętu sportowego. Sala wyposażona została w nowoczesny, bezpieczny sprzęt sportowy - zgodnie z zapotrzebowaniem nauczycieli.

umieścił: E.P.

tekst: D.S.