środa, 13 grudnia 2017 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Administratorzy wyszkoleni...
...w ramach projektu „Informatyzacja i wdrożenie e-usług publicznych szansą rozwoju jednostek samorządu terytorialnego z powiatu trzebnickiego i milickiego” odbyły się szkolenia dla administratorów.
Zakończyło się szkolenie dla administratorów systemów wdrażanych w ramach projektu  „Informatyzacja i wdrożenie e-usług publicznych szansą rozwoju jednostek samorządu terytorialnego z powiatu trzebnickiego i milickiego”. Informatycy z sześciu urzędów biorących udział w projekcie, szkolili się we Wrocławiu w Centrum szkoleniowym Akademii Altkom, z systemów zabezpieczeń, ochrony i monitorowania serwerów.

Program szkolenia obejmował tematykę zarządzania wirtualnymi maszynami, uruchamiania wirtualnych serwerów i zarządzania nimi. Dzięki wdrożeniu wirtualizacji, możliwe jest znaczne ograniczenie wydatków związanych z zakupem dodatkowych serwerów. Ponadto systemy mogą być instalowane w oparciu o już istniejący sprzęt bez konieczności uruchamiania rzeczywistych urządzeń. Dzięki wdrożeniu, jedna z najnowocześniejszych technologii obniżających koszty funkcjonowania infrastruktury IT zarówno w przedsiębiorstwach jak i instytucjach sektora publicznego, stała się dla nas rzeczywistością.

Na wdrożeniu systemu skorzystają przede wszystkim mieszkańcy powiatu trzebnickiego i milickiego, których sprawy będą mogły być znacznie szybciej rozpatrywane. Docelowo system będzie obsługiwał interesantów poprzez internet zwalniając z obowiązku osobistego stawiennictwa. Możliwe będzie między innymi sprawdzenie w jakiej fazie znajduje się nasza sprawa, a nawet w jakim wydziale znajdują się aktualnie rozpatrywane dokumenty.

18-02-2011