Czwartek, 23 marca 2017 r. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
Marcin Wyrostek w Trzebnicy
Wkrótce rusza XIX edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej

logo

W tym roku już po raz XIX będziemy mogli zachwycać się przepiękną muzyką w wykonaniu najlepszych artystów. 25 sierpnia o godz. 20 w Trzebnickiej Bazylice rusza kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

Festiwal -Koncertem pod Patronatem Starosty Trzebnickiego Roberta Adacha rozpocznie - Marcin Wyrostek, zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent.

Marcin Wyrostek

Patronat Honorowy nad Festiwalem objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec oraz Arcybiskup Metropolita Wrocławski Marian Gołębiewski. Patronat Regionalny – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Marek Łapiński.

Kilka słów od Marszałka…

Szanowni Państwo,

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej na stałe zagościł w kalendarzu dolnośląskich imprez przeznaczonych dla melomanów. Mając na uwadze prestiż wydarzenia z przyjemnością objąłem imprezę patronatem honorowym  Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
Od wielu lat festiwal z powodzeniem jest organizowany w Trzebnicy. Na przestrzeni lat stał się on wizytówką miasta i regionu.  Na jego niezwykłość składa się wysoki poziom występujących muzyków oraz zapierające dech w piersiach otoczenie, w jakim odbywają się koncerty. Przybywającym z całej Europy entuzjastom muzyki klasycznej, na długo pozostają w pamięci muzyczne popisy artystów w zabytkowym wnętrzu trzebnickiej Bazyliki. Dzięki niezwykłemu miejscu muzyka prezentowana na festiwalu nabiera szczególnego charakteru i porusza serca słuchaczy.
Rozwój festiwalu umożliwił w poprzednich latach rozszerzenie formuły i zorganizowanie występów w kilku dolnośląskich miastach. W ten sposób organizatorzy ułatwiają większej ilości Dolnoślązaków uczestnictwo w tym muzycznym święcie
Chciałbym zachęcić i zaprosić Państwa do wzięcia udziału w muzycznej podróży i uczestnictwa w Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Jestem przekonany, że wśród bogatej oferty wydarzeń festiwalowych każdy znajdzie swoje ulubione wykonania.

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA
                DOLNOŚLĄSKIEGO

RAFAŁ  JURKOWLANIEC

Program tegorocznego Festiwalu to 16 wspaniałych koncertów na terenie powiatu Oleśnickiego i Trzebnickiego w 12 miejscach.

25.08.sobota , godz.20.00 TRZEBNICA, Bazylika Św. Jadwigi
Inauguracja Festiwalu – Koncert pod patronatem Starosty Trzebnickiego – Roberta Adach
Koncert
Marcin Wyrostek – Coloriage