Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Relacja z VI Festynu Bartłomiejki
W słoneczną niedzielę 26 sierpnia br. mieszkańcy powiatu trzebnickiego uczestniczyli w VI Festynie Parafialnym Bartłomiejki. Zapraszamy do relacji.

Festyn o charakterze rodzinnym zgromadził na Placu Pielgrzymkowym licznie dorosłych i dzieci. Dla najmłodszych przewidziano atrakcje - gry i zabawy, dmuchany zamek i zjeżdżalnię, oraz występy klaunów z Agencji Artystycznej Metoda. Pierwszymi artystami na scenie były maluchy z Przedszkola nr 2 .

W przygotowania festynu zaangażowały się władze Powiatu Trzebnickiego. Pod patronatem Starosty Trzebnickiego zorganizowano występ zespołu finalisty pierwszej edycji programu X- Factor – Gienek Loska Band. Wykonanie utworów klasycznego rock’n'rolla przez zespół, pozwoliło dostrzec autentyzm i szczerość ich wykonawców. Nie bez przyczyny najnowsza płyta Gienka Loski nosi tytuł „Dusza”. Gienek śpiewa tak jak w duszy Mu gra.

Występ Gienka Loski

Na scenie przed koncertem Gienka Loski Band  pojawił się zespół Etnovo .

Występ Zespołu ETNOVO

Zespół Etnovo

Skład zespołu to wyłonieni poprzez casting, młodzi wokaliści z terenu powiatu trzebnickiego.

Występ Zespołu ETNOVO

Repertuar zespołu to głównie melodie ludowe, polskiego pochodzenia. Taki repertuar zaprezentowali wykonawcy zgromadzonej publiczności.

Debiutem bartłomiejkowej sceny  okazał się występ zespołu muzycznego pod intrygującą nazwą  Ktoś Gdzieś Kiedyś Coś.

Podczas licytacji, z której dochód w tej edycji festynu przeznaczono na remont ogrzewania bazyliki i losowania nagród konkursowych, na Placu Pielgrzymkowym zrobiło się tłoczno. Licznie przybyli mieszkańcy oczekiwali na drugi koncert zorganizowany przez Starostwo Powiatowe. Tym razem na scenie pojawiła się mieszkanka Powiatu Trzebnickiego Ewelina Lisowska ,której talent i przemianę w gwiazdę mogliśmy podziwiać w programie drugiej edycji X-Factor.

Ewelina Lisowska

Gwiazda Wieczoru na oficjalnym profilu Facebook zapowiedziała, że z powodu problemów z gardłem nie będzie mogła wystąpić - ostatecznie jednak nie zawiodła słuchaczy (którzy czekali na utwory ze świeżo wydanej EPki) i dała popis swoich wokalnych umiejętności.

Występ Eweliny Lisowskiej

Po koncercie Gwiazda  rozdawała swoim fanom  autografy i  pozowała do wspólnych  zdjęć.

W międzyczasie dobiegł końca I Międzynarodowy Plener Plastyczny Trzebnica 2012 i goście zmierzający na festyn "po drodze" mieli sposobność podziwiać prace dwunastu artystów biorących udział w plenerze.

Przy pięknej pogodzie na Festynie bawili się mieszkańcy Trzebnicy i Powiatu Trzebnickiego oraz zaproszeni goście .Współorganizatorzy dziękują Wszystkim za przybycie oraz zapraszają za rok , na następny - VII  Festyn Parafialny Bartłomiejki .

Pogoda dopisała, darczyńcy byli hojni, artyści - oklaskiwani, dzieciaki - roześmiane, czyli... widzimy się za rok?

umieścił:E.P.

29-08-2012