polski angielski niemiecki
Sobota, 23 czerwca 2018 r. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Ginące Zawody III - Warsztaty dla młodzieży
Projekt realizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wieskich

PROW

Ginące Zawody III - Dziedzictwo Kulturowe Krainy Wzgórz Trzebnickich. Edukacja kulturalna dzieci i młodzieży"

 

Kolejne zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Ginące zawody III– Dziedzictwo Kulturowe Krainy Wzgórz Trzebnickich. Edukacja kulturalna dzieci i młodzieży” odbyły się w dniach 17 – 22 września br. W obecnej edycji  2-  dniowych warsztatów uczestniczyła  młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Trzebnicy, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy i Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach Śląskich.

Ginące Zawody

 

Kilka niezbędnych informacji na temat realizowanego projektu przekazał młodzieży Starosta Powiatu Trzebnickiego – Pan Robert Adach. Następnie pełni sił uczestnicy projektu, ruszyli  w drogę. Pierwszym przystankiem było Muzeum Ludowe w Marcinowie, gdzie właściciel Muzeum Pan Marian Kowalski oprowadził wszystkich i przedstawił tajniki staropolskiej metody wypieku chleba.

Marcinowo 

Następnie szlakiem Kocich Gór udali się do Schroniska Młodzieżowego w Kuraszkowie. Nieco zmęczeni, lecz pełni humoru  dotarli do Kuraszkowa , gdzie czekało na nich przygotowane ognisko. Była to również świetna okazja do integracji uczestników zajęć.

Ginące Zawody

 W drugim dniu warsztatów od samego  rana na młodzież czekało wiele atrakcji. Przed rozpoczęciem warsztatów młodzież obejrzała krótką prezentacje na temat Powiatu Trzebnickiego, by później w 10- osobowych grupach udać się na zaplanowane zajęcia.

PZS nr 1 Trzebnica

W  III edycji warsztatów z Ginących Zawodów  uczniowie mogli nie tylko zapoznać się z pracą rzemieślników ale również czynnie  uczestniczyć w zajęciach z witrażu, ceramiki oraz fotografii małoobrazkowej. Wielu  młodych „adeptów” rzemieślniczego kunsztu odkryło swoje ukryte talenty, czego wyniki będzie można obejrzeć w najbliższym czasie na wystawie zorganizowanej przez  Starostwo Powiatowe.

 Ginące Zawody

Projekt dofinansowany został w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w zakresie małych projektów.

 

Opracowała: Monika Janicka

 

25-09-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30