Poniedziałek, 27 marca 2017 r. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
Integracja 2012- szkół z gminy Żmigród oraz Prusic
Dobiegają końca zajęcia integracyjne tradycyjnie już przeprowadzane we wrześniu w klasach pierwszych we wszystkich typach szkół – podstawowych, gimnazjach i szkołach ponad gimnazjalnych w gminach Żmigród i Prusice .

Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w  Żmigrodzie na prośbę Wychowawców grup zerowych  prowadzili zajęcia także wśród sześciolatków.

Zajęcia podobają się uczniom , czego wyrazem są ich anonimowe wypowiedzi, którymi dzielą się na zakończenie spotkań ( niektóre  z wypowiedzi uczniów:„zajęcia dają szansę na lepsze poznanie się”, „ takie zajęcia powinny być prowadzone w klasach pierwszych”, „ fajnie się bawiliśmy, myślę, że będziemy zgraną klasą”).

Od kilku lat integracja uczniów Gimnazjum im. Macieja Rataja prowadzona jest w baszcie, a część zajęć ( w tym najbardziej podobające się uczniom zabawy z użyciem chusty animacyjnej) na terenie parku i w ruinach zamku żmigrodzkiego. Tradycją stało się również wspólne spożywanie kiełbasek – kiedyś były to kiełbaski pieczone w ognisku, potem na grillu, a tym roku kiełbaski gotowane- równie smaczne jak te poprzednie.

Na zdjęciach – gimnazjaliści – uczniowie klas I-szych z Rataja oraz klasa I ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie.

Prowadzący zajęcia – pracownicy

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żmigrodzie