Powiat Trzebnicki
Wtorek, 14 sierpnia 2018 r. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
Liderzy informatycznego partnerstwa

W majowym numerze ogólnopolskiej gazety ”IT w administracji ” ukazał się obszerny artykuł  na temat projektu informatycznego realizowanego przez Powiat Trzebnicki.

Poniżej przestawiamy fragment artykułu opublikowanego na stronie i w gazecie :

Liderzy informatycznego partnerstwa
" HISTORIA WDROŻENIA | Powiaty trzebnicki i milicki postawiły na wspólne budowanie społeczeństwa informacyjnego na Dolnym Śląsku. Pozyskały na ten cel ponad 2,3 mln zł i zachęcają mieszkańców do korzystania z elektronicznej drogi kontaktu z urzędnikami.

Mowa o projekcie „Informatyzacja i wdrożenie e-usług publicznych szansą rozwoju jednostek samorządu terytorialnego z Powiatu Trzebnickiego i Milickiego”, którego wnioskodawcą i zarazem liderem jest Starostwo Powiatowe w Trzebnicy. Partnerami przedsięwzięcia jest powiat milicki oraz cztery gminy: Prusice, Milicz, Cieszków i Oborniki Śląskie. Jednym z celów „Informatyzacji…” jest podniesienie jakości świadczonych usług oraz konkurencyjności jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu trzebnickiego i milickiego poprzez wdrożenie elektronicznego obiegu spraw i dokumentów w urzędach oraz ich elektronicznej archiwizacji.

Planując modernizację wspomnianych urzędów, wiele uwagi poświęcono także mieszkańcom regionu. W ramach projektu zaplanowano stworzenie elektronicznej platformy umożliwiającej świadczenie e-usług publicznych dla ludności, podmiotów gospodarczych oraz potencjalnych inwestorów, którzy zamierzają rozpocząć swoją działalność na tych terenach. Odpowiedzialność za koordynację i zarządzanie projektem wziął na siebie starosta powiatu trzebnickiego Robert Adach.
Sebastian Kuniszewski

[...]