środa, 16 sierpnia 2017 r. Imieniny: Joachima, Nory, Stefana
Powiat Trzebnicki laureatem w plebiscycie Super Gmina-Powiat 2012
Rozstrzygnięcie drugiej edycji plebiscytu „Śląska SuperGmina” połączone było z jubileuszem wydania 100. numeru miesięcznika „Wrocławianin”. Podczas uroczystości samorząd Dolnego Śląska reprezentował marszałek Rafał Jurkowlaniec.

Ten ranking jest nietypowy. Startujący w nim nie muszą nic płacić, nie muszą wypełniać żadnych „kwitów” ani przedstawiać jakichkolwiek wskaźników. O tym, które gminy Dolnego Śląska i Śląska Opolskiego zasługują na miano Śląskiej SuperGminy, decydują wyłącznie mieszkańcy, głosując SMS-ami.

Rywalizacja dobiegła końca. Końcowy rezultat plebiscytu został ogłoszony 16 listopada na gali we wrocławskim hotelu Haston. Czytelnikom zostanie przedstawiony w grudniowym wydaniu „Wrocławianina”, który będzie miał już numer 101. Czytelnicy głosowali na te gminy, w których dobrze im się żyje, gdzie widać troskę samorządowych gospodarzy o mieszkańców. W tym dziele patronują plebiscytowi marszałkowie Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Dziękujemy bardzo wszystkim głosującym, gdyż tysiące ich SMS-ów świadczą o zaangażowaniu w sprawy lokalne, o tym, że czują się współodpowiedzialni za los swoich gmin, swoich miejscowości. Na tym przecież polega istota samorządności, której ideę najmocniej wspieramy.

Postanowiono również docenić starania powiatowych struktur samorządowych.

„Chcemy nagrodzić te starostwa, które najwięcej robią dla rozwoju i promocji śląskich powiatów.” – powiedziała Redaktor Naczelna „Wrocławianina” Anita Tyszkowska

Śląską „SuperGminą” czytelnicy uznali niewielki Wąsosz w powiecie górowskim; drugie miejsce zajęło Olesno na Opolszczyźnie. Trzecie miejsce to Wisznia Mała. Natomiast na czwartej pozycji znalazła się Gmina Rudniki, zaś miejsce piąte należało do Gminy Prusice. Statuetkę i dyplom wśród najlepszych odebrała Wiceburmistrz Miasta i Gminy Prusice Kazimiera Rusin. Marszałek Jurkowlaniec pogratulował zwycięskim gminom oraz wydawcom i całemu zespołowi redakcyjnemu miesięcznika.

To już druga edycja plebiscytu „Śląska SuperGmina”. Jakość pracy zwycięskich samorządów oceniali mieszkańcy gmin Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Miesięcznik „Wrocławianin” dociera do mieszkańców gmin w obu województwach, a redakcja traktuje te regiony jako „jedną śląską krainę”.

W plebiscycie wśród powiatów - tuż za Powiatem Wrocławskim - Powiat Trzebnicki zajął drugie miejsce. To dla nas ogromny sukces i wyróżnienie!

Patronat nad imprezą sprawowali marszałkowie Dolnego Śląska, Rafał Jurkowlaniec i Opolszczyzny, Józef Sebesta.

Wrocławian/UMWD

19-11-2012