polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 27 marca 2017 r. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
"zDolny Ślązak Gimnazjalista"
W szkołach gimnazjalnych powiatu trzebnickiego zakończyły się eliminacje szkolne XIII Dolnośląskiego Konkursu dla Uczniów Gimnazjów "zDolny Ślązak Gimnazjalista". Konkurs realizowany jest w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Gimnazjaliści konkurują w czterech obszarach: humanistycznym, matematyczno- fizycznym, przyrodniczym, językowym (język niemiecki, angielski).

Organizatorami konkursów są: Dolnośląski Kurator Oświaty, Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Konkursy nadają laureatom szczególne uprawnienia przy naborze do szkół  ponadgimnazjalnych.

ANDRZEJ BUDZYN
Andrzej Budzyń - uczeń III klasy Powiatowego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

Tegoroczna edycja konkursu okazała się udana dla następujących uczniów:

blok matematyczno - fizyczny:
1. Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie - Marta Haberka, Maciej Belcarz, Karolina Zazulczak,
2. Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie - Andrzej Budzyń,
3. Zespół Szkół Zawonia - Mateusz Kasperek,
4. Zespół Szkół w Prusicach - Martyna Majda,
5. Powiatowe Ginazjum Sportowo-Językowe w Trzebnicy - Sebastian Jezierski,
Linda Nooitgedagt, Wojciech Poprawa, Bartosz Przybylski, Anna Joanna Smektała, Kornel Witkowski, Andrzej Mikołaj Wyrzykowski, Aleksandra Zuber,

blok przyrodniczy:
1. Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie - Marta Haberka, Maciej Belcarz,
2. Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie - Andrzej Budzyn,
3. Publiczne Gimnazjum w Obornikach Śląskich - Jan Choroś,
4. Publiczne Gimnazjum w Pęgowie - Damian Jakub Sokołowski,
5. Powiatowe Gimnazjum Sportowo-Językowe w Trzebnicy - Kamil Bauer, Anna Magdalena Bochenek, Sebastian Jezierski, Jowita Natalia Kozakiewicz, Ewa Aleksandra Lechowska, Wojciech Poprawa, Anna Joanna Smektała, Aleks Świdziński, Kornel Witkowski, Aleksandra Zuber,
6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szewcach - Angelika Stankiewicz, Przemysław Wieczerzak,
7. Zespół Szkół w Prusicach - Eunika Sobkowiak,

blok humanistyczny:
1. Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie - Andrzej Budzyn,
2. Powiatowe Gimnazjum Sportowo-Językowe w Trzebnicy -
Teresa Maria Gołecka, Jowita Natalia Kozakiewicz, Maria Julia Marschollek, Wojciech Poprawa, Maria Przybylska, Wiktoria Maria Raczyńska, Anna Joanna Smektała, Kamila Wczasek, Aleksandra Zuber,
3. Zespół Szkół w Prusicach - Martyna Majda,
4. Publiczne Gimnazjum w Obornikach Śląskich - Tomasz Kubiak, Bartłomiej Rzepka,
5. Publiczne Gimnazjum w Pęgowie - Anna Marta Markowicz, Damian Jakub Sokołowski,
6. Publiczne Gimnazjum w Czeszowie - Karol Muszyński,

blok język niemiecki:
1. Gimnazjum im. Maciej Rataja w Żmigrodzie - Maksymilian Staniszewski, Marcel Pursch,
2. Publiczne Gimnazjum w Obornikach Śląskich - Dominik Mueller,
3. Publiczne Gimnazjum w Pęgowie - Adrian Łakomski, Anna Kobylański,
4. Zespół Szkół w Prusicach - Kamil Pieprzyk,

blok język angielski:
1. Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie - Oliwia Rogala,
2. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Trzebnicy - Marta Wójtowicz, Daria Jezierska, Anna Joanna Smektała, Maria Przybylska,
3. Publiczne Gimnazjum w Pęgowie - Szymon Struzik, Karolina Szpiech, Agata Wojciechowska, Jakub Sokołowski,
4. Publiczne Gimnazjum w Obornikach Śląskich  - Patryk Sozański,

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursowych.

opracowanie: Kurier Trzebnicki

źródło: Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu

22-11-2012
Galeria
Szukaj w artykułach
Marzec 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31