Sobota, 06 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Powiat Trzebnicki w czołówce powiatów pozyskujących pieniądze
z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013

Logo RPO

Wg listy beneficjentów opublikowanej na stronie Urzędu Marszałkowskiego (www.rpo.dolnyslask.pl) – stan na 5 listopad 2012 r. Powiat Trzebnicki plasuje się na wysokich pozycjach zarówno w liczbie pozyskanych projektów jak i ich wysokości.

Na 26 powiatów województwa dolnośląskiego nasz Powiat uzyskał 4 pozycję (wspólnie z Powiatem Wrocławskim) pod względem ilości zrealizowanych projektów. Pierwsze miejsce pod względem ilości zrealizowanych projektów zdobył Powiat Milicki – realizując ich aż 8.

Dla przypomnienia były to projektu pn:

Informatyzacja i wdrożenie e-usług publicznych szansą rozwoju jednostek samorządu terytorialnego z powiatu trzebnickiego i milickiego.

Kocie Góry –góry najbliższe Wrocławiowi.

Rozbudowa Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy – pawilon dla Oddziału Rehabilitacji, zlokalizowanego przy ul. Prusickiej 53/55 w Trzebnicy.

Modernizacja Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Dworek" w Kuraszkowie, przy ul. Turystycznej 2.

Biorąc pod uwagę wartość dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego, Powiat Trzebnicki plasuje się na 7 miejscu pod względem wielkości otrzymanego dofinansowania. Zarządowi Powiatu udało się pozyskać  kwotę 8 milionów 623 tysięcy zł.

Pierwsze miejsce zajął Powiat Świdnicki –  który zrealizował tylko jedną inwestycje w ramach RPO – wartą ponad 50 milionów – budowę drogi.

Wszystkim Liderom serdecznie gratulujemy i nie spoczywając na laurach ciężko pracujemy dalej nad pozyskaniem kolejnych środków.

Dominika Łasica Z-ca Naczelnika Wydziału Inwestycyno - Technicznego

30-11-2012