Piątek, 20 października 2017 r. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Edukacja szansą na lepsze jutro
Powiat Trzebnicki w partnerstwie z firmą UNIKA realizuje projekt pt. Edukacja szansą na lepsze jutro współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach EFS

POKL

Powiat Trzebnicki w partnerstwie z firmą UNIKA Doradztwo Unijne i Public Relations realizuje projekt pt. Edukacja szansą na lepsze jutro współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.Osobą odpowiedzialną za realizację działań ze strony Powiatu jest Pani Magdalena Brodala – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie. To właśnie w tej szkole projekt ten jest realizowany i trwa od sierpnia br. do stycznia 2014 r. w tym okresie odbywać się będą zajęcia:

zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki, języka polskiego i języka niemieckiego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zajęcia służą wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych u uczniów ze zidentyfikowanymi trudnościami w spełnieniu wymagań edukacyjnych wynikających z podstawy programowej kształcenia specjalnego.

Zaęcia z ęz. niemieckiego

zajęcia dodatkowe ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych-zajęcia ICT i matematyczno-przyrodnicze w terenie dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zajęcia będą kształtować u uczniów postawę badawczą oraz rozwijać logiczne myślenie. Prowadzone będą na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy w formie zabaw, biegu na orientację, gier terenowych. W ramach tego zadania zakupionych zostało 10 rowerów.

Rowery

opieka psychologiczno-pedagogicznaskierowana do uczniów z zaburzeniami mowy i specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Uczniowie nauczą się kontrolować i opanowywać agresję, koncentrować się na wykonywanym zadaniu, jak skutecznie radzić sobie ze szkolnymi niepowodzeniami. W ramach tego zadania powstało 5 grup terapii logopedycznej, 2 grupy terapii psychologicznej i 2 grupy terapii pedagogicznej.

logopeda

doradztwo edukacyjno-zawodowe dla uczniów kl. II-III gimnazjum w celu przekazania im wiedzy nt możliwości dalszego kształcenia oraz wyboru ścieżki zawodowej

zajęcia w nowo- tworzonej Sali Doświadczania Świata. Daje ona możliwość odbierania nowych bodźców, wzbogacania doświadczeń oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze pełnego relaksu. Dzięki niej uczniowie będą mieli możliwość autentycznego przeżywania świata i otoczenia znanego czasami tylko im. W ramach tego zadania zakupione zostanie wyposażenie, m.in.: magiczne akwarium, kurtyna światłowodów, łóżko wodne z podstawą muzyczną, zestaw startowy do aromaterapii, kula lustrzana, materac wibracyjny.

Dla przypomnienia .

Celem projektu Dofinansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki jest: poprawa warunków dla lepszego rozwoju i wyrównania szans edukacyjnych dla 46 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie, w tym 23 uczniów szkoły podstawowej i 23 uczniów gimnazjum poprzez wzrost ich kompetencji kluczowych w wyniku objęcia ich kompleksowymi działaniami w ramach projektu w okresie do stycznia 2014, rozszerzenie oferty edukacyjnej poprzez stworzenie warunków dla lepszego rozwoju i wyrównania szans edukacyjnych.

więcej inf oraz zdjęć : http://zsszmigrod.edupage.org/

Dominika Łasica

14-12-2012