Poniedziałek, 27 marca 2017 r. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
Realizacja projektu -Kształcąc siebie - Kształcimy innych
Stowarzyszenie Oświatowe „Sowa” oraz Powiat Trzebnicki realizują wspólnie projekt pn. „Kształcąc siebie kształcimy innych”, który otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Baner

Stowarzyszenie Oświatowe „Sowa” oraz Powiat Trzebnicki realizują wspólnie projekt pn.  „Kształcąc siebie kształcimy innych”, który otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach w ramach działania 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich czyli tzw. małe projekty.

Projekt skierowany jest do kadry pedagogicznej i uczniów z terenu Gminy Trzebnica, Gminy Oborniki Śląskie i Gminy Żmigród. Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności wśród 72 osób – uczestników projektu poprzez zrealizowanie lokalnej inicjatywy promującej edukację. Nabycie nowych umiejętności innowacyjnych metod nauczania przez nauczycieli  i wzrost wykorzystania nowych technologii multimedialnych w procesie kształcenia uczniów.

zajęcia dla młodzieży

W ramach projektu podjęte zostały następujące zadania: Akademia Innowacji pod którą kryją się zajęcia dydaktyczne dla nauczycieli prowadzone przez profesjonalną firmę zewnętrzną w ramach dwóch modułów. Moduł I obejmujący swym zakresem: Wykorzystanie multimediów w pracy, nowoczesne techniki motywacji uczniów oraz moduł II obejmujący: Nowatorskie rozwiązania dydaktyczne, E-learning. Równocześnie dla uczniów w/w gmin trwają zajęcia – warsztaty filmowe  z wykorzystania technik multimedialnych. W ramach zadania zostały zakupione dwie kamery ze statywami do nagrywania filmów a także specjalistyczne oprogramowanie do obróbki zdjęć i filmów.

zajęcia dla nauczycieli

Projekt ten to nie tylko zajęcia, warsztaty, ale także szeroka kampania informacyjno –promocyjna Long learning, która w ramach projektu ruszy na przełomie marca i kwietnia i będzie miała ona na celu promocję i upowszechnienie modelu ciągłego doskonalenia się. Do współpracy w ramach kampanii zostaną zaproszone uniwersytety III wieku, NGO, szkoły, PUP, itd. Przewidujemy, że w rajdzie i całej kampanii weźmie udział min. 100 osób.

zajęcia dla nauczycieli

Całkowity koszt projektu wynosi 45 540,20 zł