środa, 13 grudnia 2017 r. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Dzień otwarty u Jana Pawła.
W sobotę 23 marca br. Powiatowy Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie otworzył swoje podwoje dla przyszłych uczniów gimnazjum językowego, liceum ogólnokształcącego, technikum rolniczego, ekonomicznego, informatycznego i zasadniczej szkoły zawodowej.

Młodzież i rodzice zastanawiający się nad dalszą drogą edukacji, mogli przyjrzeć się ofercie placówki. W ośmiu klasach zorganizowano pokazy i prezentacje tematyczne, dbając o to, by były jak najbardziej atrakcyjne dla odwiedzających. Zaprezentowano np. multimedialne systemy wykorzystywane w nauce języków obcych, czy informatyki. Jak pokazać do czego w praktyce może służyć programowanie? Nauczycieli informatyki wsparły w tym zadaniu dwa małe sympatyczne roboty i przykładowe gry komputerowe tworzone przez uczniów. Także fizyka nie musi być straszna, może być wręcz pasjonująca, zwłaszcza kiedy łączymy się na lekcji on-line ze słynnym teleskopem Hubble'a obserwującym wszechświat. Zresztą na wszystkich prezentacjach przedmiotowych korzystano głównie z laptopów, nowoczesnych projektorów i oferujących duże możliwości tablic multimedialnych. Oczywiście nauczyciele i pracownicy szkoły byli przez cały czas do dyspozycji, odpowiadając na liczne pytania, od równie licznie przybyłych gości. W ciągu kilku godzin do „powiatówki u Jana Pawła” przybyło przeszło dwieście osób. Na wszystkich głodnych wiedzy czekał także swojski poczęstunek: młodzież częstowała wszystkich między innymi domowymi rogalikami, a w specjalnie zaaranżowanej, tradycyjnej chacie, każdy mógł skosztować prawdziwych produktów ekologicznych i posłuchać o prawidłowych zasadach żywienia. Szkoła zaakcentowała także swoje przywiązanie do tradycji: zaprezentowano najciekawsze publikacje związane z patronem, a każdy mógł wziąć udział w kiermaszu przypominającym o zbliżających się świętach wielkanocnych. Gość przekraczający próg powiatówki został zaproszony do szkolnej gry: podczas dnia otwartego każdy zainteresowany zwiedzał szkołę z otrzymaną przy wejściu „magiczną kartą”. Wybierając konkretną klasę z tematycznym pokazem, otrzymywał po jego zakończeniu od prowadzącego specjalną pieczątkę. Ci, którym udało się zebrać ich najwięcej i oddali podpisane karty przy wyjściu wolontariuszom, walczyli o przydatne także w nauce drobne prezenty w postaci pendrive'ów, smycze, slodycze itd.

Dzień otwarty to ważne, coroczne wydarzenie wykraczające daleko poza szkolną społeczność, o czym świadczą licznie przybyli mieszkańcy naszej gminy, nie zabrakło radnych powiatu oraz przedstawicieli żmigrodzkiej rady miejskiej. Przechodząc korytarzami i oglądając ekspozycje, odwiedzając salę gimnastyczną czy pracownie lekcyjne, zapoznając się z ciekawymi pomocami dydaktycznymi, młodzi ludzie mieli okazję poznać ofertę szkoły podaną nowocześnie i przystępnie (to ważne zwłaszcza w przypadku przedmiotów ścisłych i prezentacji z wykorzystaniem sprzętu specjalistycznego). Było wiele okazji do rozmów z dyrekcją, nauczycielami, no i oczywiście z obecnymi uczniami „powiatówki”. Inaugurując dzień otwarty, dyrektor Jan Czyżowicz powitał gości i przybliżył historię placówki. Sądząc po pozytywnych komentarzach i liczbie przybyłych tego dnia gości, spora grupa młodzieży odwiedzająca szkołę przy ulicy Willowej, za kilka miesięcy sama zacznie pisać jej historię, tym razem w roli uczniów.

źródło: http://pzszmigrod.ayz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=373&Itemid=1

04-04-2013