polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 04 lipca 2022 r. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
Piknik Edukacyjny w Kuraszkowie
Kształcąc siebie kształcimy innych- Piknik Edukacyjny podsumowujący projekt.
baner

                Projekt powstał w Partnerstwie Powiatu Trzebnickiego ze Stowarzyszeniem Oświatowym „SOWA” z Trzebnicy i otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9,5 oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. Wartość projektu opiewała na kwotę 45,540 zł i cała została pokryta ze środków Unii Europejskiej.

Projekt kierowany był do nauczycieli i uczniów, a jego celem było podniesienie poziomu wiedzy 72 osób z terenu gminy Trzebnica, Żmigród i Oborniki Śląskie.

Punktem kulminacyjnym projektu był zorganizowany 19 kwietnia br. - Piknik Edukacyjny, który odbył się w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Dworek  w Kuraszkowie.

Piknik - Rajd

Rajd pieszy rozpoczął piknik, promował edukację poprzez prezentację walorów przyrodniczych, a tych nie brakuje w powiecie trzebnickim znanym ze wzgórz trzebnickich.  Na miejscu na piechurów czekało wiele atrakcji. W pierwszej kolejności stanowiska wystawiennicze różnych instytucji, gdzie znaleźć można było mnóstwo informacji na temat upowszechniania i promocji modelu ciągłego uczenia się oraz poznać ofertę edukacyjną szkół, stowarzyszeń itp.

piknik

Stowarzyszenie Sowa, wraz ze Starostą Powiatu Trzebnickiego wręczyli atrakcyjne nagrody w związku z konkursem „Nasza mała Ojczyzna. Ziemia Trzebnicka oczami młodego turysty”.

piknik

 Animatorzy zabawą zachęcali uczestników do ciągłego uczenia się. W budynku schroniska obejrzeć można było profesjonalnie przygotowane  filmy  przez młodzież z Trzebnicy, Żmigrodu i Obornik Śląskich. Filmy te były rezultatem pracy uczniów związanej z warsztatami filmowymi organizowanymi w ramach projektu. Po obejrzeniu zaproponowanych atrakcji, każdy kto zgłodniał korzystał z poczęstunku.

piknik

Pogoda tym razem nie zaskoczyła uczestników, to w połączeniu ze wszystkimi atrakcjami sprawiło, że piknik przyniósł oczekiwany rezultat, czego dowodem są ankiety wypełniane przez biorące udział w wydarzeniu osoby. Zdecydowana większość zadeklarowała po pikniku, wzrost wiedzy co najmniej o 70 % .

 Koordynator projektu

22-04-2013
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31