Sobota, 26 września 2020 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Zielony Skwer II

W ciągu dwóch dni – I etap prac 27.05.2011 r., II etap 01.06.2011 r. uczniowie  klasy Technikum Architektury i Krajobrazu  Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach Śląskich wykonali prace w ramach projektu zieleni wokół budynku Starostwa Powiatowego w Trzebnicy  przy ul. Leśnej1.

Jest to już drugi projekt zrealizowany dla Powiatu Trzebnickiego przez uczniów tej szkoły. W 2010 roku, młodzież otrzymała  zadanie opracowania zagospodarowania placu przed budynkiem starostwa przy ul. Ks. Bochenka 6. Powstał wtedy piękny ogród o charakterze dywanowym, znacząco podnoszący estetykę budynku Starostw.
Pani Aleksandra Napieralska- nauczycielka przedmiotów zawodowych z zakresu architektury krajobrazu i opiekun młodzieży, która  pracowała przy wykonaniu zieleni ,jak poprzednio profesjonalnie przygotowała koncepcję wykonania prac przy ul. Leśnej 1 . Uczniowie w pierwszym etapie oczyścili  teren z kamieni i chwastów, przygotowali ziemię, a następnie rozłożyli geo-włókninę i przystąpili do nasadzeń roślin wieloletnich, takich jak  tuje , bukszpany i różaneczniki. W  kompozycji znalazły się także rośliny sezonowe , w tym roku będą to pelargonie w dwóch kolorach kwiatostanów .W kompozycji wybrano rośliny niskopienne, tak aby  wzrastając nie zasłaniały  piękna i zabytkowego charakteru  budynku  przy ul. Leśnej.

Zgodnie z ideą Starosty Trzebnickiego polegającej na  promowaniu  uczniów szkół Powiatu Trzebnickiego oraz  zachęcania młodzieży do  zdobywania wiedzy i umiejętności  w szkołach powiatowych,  wykonanie  projektu zieleni  i  jego realizacja,  to po raz kolejny praktyczne ćwiczenia w przygotowaniu do zawodu, ale także reklama  szkoły i talentów  uczniów .

Łączny koszt zadania obejmował tylko zakup roślin, kory ,geo-włókniny i był to wydatek rzędu czterech i pół tysiąca złotych. Starostwo Powiatowe  zapewniło także uczniom dojazd, oraz zadbało  o napoje i posiłek, a na zakończenie pracy młodzież otrzymała zestawy promocyjne Powiatu Trzebnickiego.

Młodzież,  która wykonała  teren zielony wokół budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Leśnej  to uczniowie II klasy Technikum Architektury Krajobrazu: Anastazja Węcłaś, Magdalena Ługowska, Karolina Paszkowiak, Aneta Syrnyk, Aleksandra Wiktorowicz, Marcin Matraszek, Jakub Wesołowski, Jarosław Klepacz, Angelika Prucnal oraz  tegoroczni absolwenci Technikum Architektury Krajobrazu: Dawid Panyszak i Rafał Żmuda.

03-06-2011
Wrzesień 2020