polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
Powiat będzie realizował kolejny międzynarodowy projekt
Powiat Trzebnicki jako jedyny samorząd w Polsce bierze udział w międzynarodowym projekcie dla młodzieży

 

W dniu 6 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy odbyło się spotkanie grupy młodzieży wraz z opiekunem, którzy na przełomie czerwca i lipca 2013 r. w górach Harz w Niemczech będą uczestniczyć w międzynarodowym  spotkaniu młodzieży. Projekt realizowany będzie w ramach programu „Młodzież w Akcji”, który skierowany jest do osób z  krajów Unii Europejskiej, w wieku pomiędzy 16. a 21. rokiem życia. 

Sonnenberg

Z wielu zgłoszeń wybrano pięćdziesiąt młodych osób z 6 różnych krajów UE. Starosta Trzebnicki dostrzega potrzebę rozwoju młodzieży w wielu kierunkach, a jedną z możliwości jest jej integracja na płaszczyźnie międzynarodowej. Dlatego Powiat Trzebnicki zainteresował się akcją o dźwięcznej nazwie „The sound of my life” – „Dźwięki mojego życia” i jako jedyny  w Polsce bierze w nim udział.

Dźwięk odegra tu pierwszoplanową rolę. Uczestnicy w czasie zajęć odpowiadać będą na pytanie m.in.: jak brzmią nasze języki, jakie dźwięki słyszymy w naszym codziennym życiu, czy też jakiej muzyki słuchamy, bo jak istotną rolę pełni ona w naszym życiu. Później sami będą tworzyć własne kompozycje muzyczne, wokalne z elementami teatru, wszystko w różnych językach, a najlepsze zostanie przedstawione w Goslar. 

Z Powiatu Trzebnickiego 8 osób wybranych przez dyrektorów szkół, będzie uczestniczyło w tym projekcie. Poza integracją ważną rolę odgrywać będzie również edukacja młodzieży związana z przynależnością Polski do Unii Europejskiej. Czy jako jej obywatele możemy żyć i pracować tam gdzie chcemy oraz które miejsce można nazwać domem.

Młodzież

Opracował: M.Sipa

07-06-2013
Galeria
Szukaj w artykułach
Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29