Czwartek, 25 maja 2017 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Podsumowenie spotkania Powiatowe Drogi Rozwoju
Zgodnie z zapowiedzią, w poniedziałek 10 czerwca 2013 roku, w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy na zaproszenie Starosty Trzebnickiego Pana Roberta Adacha spotkali się Poseł na Sejm Marek Łapiński, Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Pani Agnieszka Zakęś, Burmistrzowie gmin Powiatu Trzebnickiego, Radni Rady Powiatu Trzebnickiego, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Trzebnicy.

Tematem spotkania była budowa planu rozwoju sieci dróg powiatowych i gminnych w związku z planem budowy drogi ekspresowej S5."

Jak zaznaczył Pan Poseł Łapiński  „ - Już sama budowa będzie wiązała się z ożywieniem gospodarczym w powiecie” .

Powiatowe Drogi Rozwoju

Według uczestników spotkania  równolegle z budową S5 powinien trwać proces stworzenia strefy aktywności gospodarczej, generującej nowe, dobre miejsca pracy w sąsiedztwie drogi ekspresowej oraz sieci dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych.  Zadaniem samorządów będzie wykorzystanie szansy na pozyskanie nowych inwestorów w ramach nowo utworzonego obszaru specjalnej strefy ekonomicznej oraz obszarów wsparcia branży przetwórstwa rolno – spożywczego na terenach wiejskich. Oprócz objęcia terenu między Trzebnicą a Prusicami i Żmigrodem, ale także gruntów w gminie Oborniki Śl. granicami specjalnej strefy ekonomicznej, w planie będzie utworzenie Parku Przemysłowego, Inkubatorów Przedsiębiorczości oraz pozyskanie uczelni wyższych do utworzenia ośrodków badawczo – rozwojowych.

Powiatowe Drogi Rozwoju

Ustalono również, iż Starosta Trzebnicki  powoła specjalny zespół do przygotowania niezbędnych dokumentów umożliwiających pozyskanie środków Unijnych w ramach RPO.

Powiatowe Drogi Rozwoju

Faktycznie, budowa drogi S5 w sąsiedztwie Trzebnicy, Prusic i Żmigrodu, to ogromna szansa na rozwój tych miejscowości. Bliskość Wrocławia gwarantuje, że w naszym powiecie już wkrótce mogą powstać nowe tereny inwestycyjne, a dobra komunikacja i połączenie z autostradą A4, może spowodować powstanie wielu nowych zakładów, a co za tym idzie i nowych miejsc pracy.

12-06-2013
Maj 2017