Piątek, 03 kwietnia 2020 r. Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
„Powódź, pożar, dniem czy nocą – strażak przychodzi ci z pomocą” - spotaknie z laureatami.

W dniu 07 czerwca 2011 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Trzebnicy , przy ul. Leśnej 1, odbyło się uroczyste spotkanie z laureatami eliminacji powiatowych XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży, przebiegającego pod hasłem : „Powódź, pożar, dniem czy nocą – strażak przychodzi ci z pomocą”.

Celem konkursu było promowanie wiedzy na temat działalności służb ratowniczych, szczególnie straży  pożarnej. Ponadto  konkurs miał za zadanie  poszerzyć wiedzę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, o trudnej i bardzo różnorodnej  pracy strażaka,  nie tylko przy gaszeniu pożarów , ale także ratowaniu   ludzi poszkodowanych w wypadkach drogowych, podczas klęsk żywiołowych,  czy   usuwaniu  skutków  katastrof chemicznych i ekologicznych.

Komisja konkursowa, powołana przez pana Starostę Trzebnickiego, pod przewodnictwem pani plastyk – Ewy Mroczek , oceniła nadesłane prace pod względem zgodności z tematyką konkursu oraz plastycznym. Prace te zostały przesłane do eliminacji wojewódzkich ( według kolejności zajętych miejsc).

I grupa – grupa młodsza ( 6- 8 lat ) – szkoła podstawowa

1.    Jagoda Mrowińska, lat 7   -  Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika – Zawonia

2.     Małgorzata Szymkiewicz, lat 8 - Szkoła Podstawowa  w  Czeszowie

3.     Dawid Maloń, lat 8 – Szkoła Podstawowa  - Zawonia

4.     Karolina Figaniak, lat 8  - Szkoła Podstawowa – Zawonia

5.     Kacper Cieliński, lat 8 – Szkoła Podstawowa – Zawonia.

II grupa -  średnia  ( 9 – 12 ) lat – szkoła podstawowa

1.     Szymon Madra, lat 9 – Szkoła Podstawowa w Czeszowie.

2.     Aleksandra Szymkiewicz, lat 9 - Szkoła Podstawowa

w Czeszowie.

3.     Julia Baleszczuk, lat 12- Szkoła Podstawowa – Zawonia.

4.     Julia Kaczor, lat 9 – Szkoła Podstawowa – Zawonia.

5.     Ewa Kubiczek, lat 10- Szkoła Podstawowa – Zawonia.

III grupa – starsza ( 13-16 lat ):

1.     Bartłomiej Lenio, lat 14 – Gimnazjum w Czeszowie.

2.     Izabela Adamska, lat 13- Zespół Szkół w Zawoni.

3.     Patrycja Szelawa, lat 13 – Szkoła Podstawowa w Zawoni.

4.     Milena Pawlik, lat 13 – Szkoła Podstawowa w Zawoni.

5.     Anna Michałowska, lat 16 – Gimnazjum w Zawoni.

Nagrody dla wszystkich laureatów ufundował Starosta Trzebnicki – Pan Robert Adach. Wręczenia upominków i pamiątkowych dyplomów dokonał  - Sekretarz Powiatu – Pan Artur Kania.

Spotkanie przebiegało w miłej i  bardzo  sympatycznej atmosferze. Na pytania zadawane przez uczestników spotkania a dotyczące specyfiki pracy strażaków oraz walki z zagrożeniami odpowiadali   :  Zastępca  Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy – bryg.  mgr  inż. Marek Nogała  i  Kierownik Sekcji – mł. bryg. mgr inż. Dariusz Zajączkowski.

Dzieci pytały m.in. o najciekawsze akcje ratownicze, o warunki  jakie należy spełnić żeby zostać strażakiem, czy  tez jak zaalarmować  służby ratownicze

w wypadku  niebezpiecznego zdarzenia.

Ostatnim akcentem spotkania były pamiątkowe zdjęcia.

Sporządziła :S. Jankowska

10-06-2011