polski angielski niemiecki
Sobota, 21 maja 2022 r. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Kolejne inwestycje w powiecie
Powiat Trzebnicki w tym roku rozpoczął prace nad nowymi inwestycjami w termomodernizacje budynków


Powiat Trzebnicki w tym roku rozpoczął prace nad nowymi inwestycjami w termomodernizacje budynków m.in. Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach (LO), Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolo – Wychowawczego w Trzebnicy oraz Domu Pomocy Społeczne w Rościsławicach.

Na te prace staramy się pozyskać pieniądze z zewnątrz. W tym tygodniu  zostały złożone wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu o dofinansowanie Budowy Kotłowni  Gazowej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy oraz do Urzędu Wojewódzkiego na remont kotłowni do Domu Pomocy Społecznej w Rościsławicach.

WFOŚiGW  

W sierpniu złożyliśmy wnioski do Europejskiego Obszaru Gospodarczego   (EOG) na  m.in. ocieplenie, wymiany stolarki okiennej bądź drzwiowej, montaż elektronicznych systemów do regulacji temperatury w budynkach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach  oraz Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolo – Wychowawczego w Trzebnicy .

EOG

Tym sposobem władze Powiatu realizują założoną w tej kadencji strategię inwestycji w infrastrukturę edukacji. Dla przypomnienia w 2012 r. nowe oblicza zyskały: Powiatowy Zespoł Szkół nr 2 w Trzebnicy i Zespoł Szkół Specjalnych w Żmigrodzie.

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Trzebnicy

Trzebnica  Trzebnica

Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych w Żmigrodzie


Żmigród  Żmigród

W ramach termomodernizacji wykonano m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, dachów i stropodachów oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Dzięki modernizacji szkoły zyskały nowe oblicze, a dodatkowo, w przyszłości, zaoszczędzą na kosztach energii. Władze powiatu na realizację tej inwestycji otrzymały dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


 

Dominika Łasica

Z-ca Naczelnika Wydziału Inwestycyjno - Technicznego

 

17-10-2013
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31