Wtorek, 26 września 2017 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Młodzi Odkrywcy z Gminy Oborniki Śląskie i Gminy Prusice obejrzeli Ogrody Doświadczeń. Humanitarium we Wrocławiu.

Stowarzyszenie Morzęcin jest Wielki od 19.08.2013r. realizuje zadanie publiczne z zakresu edukacji o nazwie Młodzi-Wielcy Odkrywcy. Projekt jest współfinansowany z budżetu Powiatu Trzebnickiego.

W ramach działań Stowarzyszenie zorganizowało konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w wieku 8-14 lat z terenu Gminy Oborniki Śląskie oraz Gminy Prusice.
Zwycięzcy wyjechali w dniu 5.10.2013r. do Ogrodów Doświadczeń. Humanitarium we Wrocławiu.

Wyprawa odkrywców

Na miejscu obejrzeli interaktywną wystawę poświęconą ludzkiemu ciału i zmysłom oraz uczestniczyli w warsztatach naukowych. Przystępna formuła i czytelny przekaz sprawiły, że dzieci z ogromnym zainteresowaniem i zapałem brały udział we wszelkich dostępnych formach zabawy sprawdzając swoją wiedzę, sprawność ruchową, refleks i instynkt. Młodzież wykazała się dużym zasobem wiadomości na temat zasad funkcjonowania organizmu i budowy człowieka. W trakcie warsztatów dzieci wcieliły się w "młodych naukowców". Nauka przez zabawę tworzenia chemicznych substancji sprawiła ogromną radość, czasem zaskoczenie ale przede wszystkim duże zainteresowanie. Widać było po uczestnikach wycieczki, że taka nowoczesna formuła edukacyjna wpływa korzystnie na zwiększenie ich wiedzy i ciekawość świata.
Na zakończenie wycieczki dzieci otrzymały wyróżnienia w postaci dyplomów.

Ewa Nosek

Stowarzyszenie Morzęcin jest Wielki

obszerna relacja zdjęciowa jest dostępna na

fot. Ewa Nosek