Wtorek, 26 września 2017 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Konferencja inaugurująca Projekt pt.: „Nauczyciel na 6 – wsparcie szkół/przedszkoli i nauczycieli z terenu powiatu trzebnickiego”
 W dniu 22 października 2013r. o godz. 12 rozpoczęła się konferencja inaugurująca realizację projektu „Nauczyciel na 6 – wsparcie szkół/przedszkoli i nauczycieli z terenu powiatu trzebnickiego”.

W konferencji uczestniczyło około 60 osób, a wśród nich: Pan Starosta Robert Adach, Pani Anna Jasinowska-Czarny, koordynator projektu. Zaproszona została Pani Krystyna Adaśko pełniąca funkcję dyrektora Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologicznej w Wołowie, która jest również koordynatorem projektu realizowanego przez Powiat Wołowski. Z zaproszenia skorzystali również dyrektorzy szkół, przedszkoli, nauczyciele, burmistrzowie i wójtowe gmin z Powiatu Trzebnickiego, a także radni Powiatu Trzebnickiego.

Zaproszeni goście

Zaproszonych gości powitała Pani Anna Jasinowska – Czarny. Następnie głos zabrał Pan Starosta Robert Adach, który zaprezentował jak duże znaczenie ma realizacja projektu na terenie Powiatu Trzebnickiego. Pan Starosta przedstawił wiele korzyści, jakie osiągną placówki w czasie realizacji, a także po zakończeniu trwania projektu. m.in. otrzymają laptopy, które będą niezbędne do pracy w sieci.

Pani Krystyna Adaśko w czasie swojego wystąpienia mówiła o przebiegu realizacji projektu na terenie powiatu wołowskiego. Przedstawiła korzyści dla dyrektorów, nauczycieli, a przede wszystkim dla uczniów, które można dostrzec dzięki oferowanej pomocy. Zaznaczyła, że bardzo ważną rolę odgrywa zaangażowanie zespołu projektowego w przebieg każedego etapu projektowego. Po przemówieniu uczestnicy mieli możliwość obejrzenia filmu, który został nagrany na terenie powiatów będących w trakcie realizacji projektów wspierających szkoły i przedszkola.

Koordynator Projektu Anna Jasinowska-Czarny w swoim wystąpieniu przybliżyła uczestnikom przedmiotowy projekt. Przedstawiła cele, zaplanowane działania, a także placówki z terenu Powiatu Trzebnickiego, które uzyskają wsparcie (15 szkół podstawowych, 10 szkół gimnazjalnych, 3 szkoły techniczne, 3 licea ogólnokształcące, 3 zasadnicze szkoły zawodowe, 3 przedszkola).

Szkoły podstawowe

1.      Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie

2.      Szkoła Podstawowa w Skokowej

3.      Szkoła Podstawowa im. ks. Wawrzyńca Bochenka w Czeszowie

4.      Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Powidzku

5.      Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Psarach

6.      Szkoła Podstawowa Nr 2 im. ppor. Józefa Krysińskiego w Obornikach Śl.

7.      Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Prusicach

8.      Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pęgowie

9.      Szkoła Podstawowa w Ujeźdźcu Wielkim

10.  Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Osolinie

11.  Szkoła Podstawowa Nr 3im. Jana Pawła II w Obornikach Śl.

12.  Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Korzeńsku

13.  Szkoła Podstawowa w Krynicznie

14.  Szkoła Podstawowa w Wiszni Małej

15.  Szkoła Podstawowa w Szewcach

Szkoły gimnazjalne

1.      Gimnazjum w Pęgowie

2.      Powiatowe Gimnazjum w Żmigrodzie

3.      Gimnazjum Nr 1 im. Księcia Henryka Brodatego w Trzebnicy

4.      Gimnazjum im. Polskich Laureatów Nagrody Nobla w Obornikach Śl.

5.      Gimnazjum w Szewcach

6.      Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie

7.      Powiatowe Gimnazjum Sportowo-Językowe w Trzebnicy

8.      Gimnazjum im. ks. Wawrzyńca Bochenka w Czeszowie

9.      Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Prusicach

10.  Gimnazjum w Ujeźdźcu Wielkim

Szkoły techniczne:

1.      Technikum w Trzebnicy

2.      Technikum w Żmigrodzie

3.      Technikum w Obornikach Śl.

Licea ogólnokształcące:

1.      Liceum Ogólnokształcące w Trzebnicy

2.      Liceum Ogólnokształcące w Obornikach Śl.

3.      Liceum Ogólnokształcące w Żmigrodzie

Zasadnicze szkoły zawodowe:

1.      Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Obornikach Śl.

2.      Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Trzebnicy

3.      Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Żmigrodzie

Przedszkola:

1.      Społeczne Przedszkole Integracyjne w Trzebnicy

2.      Publiczne Przedszkole w Obornikach Śl.

3.      Publiczne Przedszkole w Pęgowie

Uczestnictwo w projekcie umożliwi dyrektorom i nauczycielom otrzymanie pomocy i wsparcia niezbędnego do prawidłowego rozwoju i nabywania nowych umiejętności, dzięki którym poziom nauczania zostanie dostosowany do potrzeb i oczekiwań uczniów.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia realizacji projektu na portalu społecznościowym Facebook - profil "Nauczyciel na 6"

umieścił: P.L.

23-10-2013