polski angielski niemiecki
Piątek, 07 sierpnia 2020 r. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
Festiwal „Sztuka kobiet. Zdarzenia”

Patronat Honorowy Festiwalu-   Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska.

Szanowni Państwo

 Z satysfakcją informuję, że program kulturalnego poruszenia w Gminie Zawonia spotkał się już z dużym zainteresowaniem i akceptacją nie tylko w naszym środowisku lokalnym. Plany na 2014 rok mamy jeszcze ambitniejsze. Spośród wielu propozycji zaplanowanych w Świątyni Artystów chciałbym wyróżnić koncert pasyjny „Stabat Mater – Matka Bolejąca” przygotowywany pod artystycznym kierownictwem Radosława Żukowskiego, z przejmującą scenografią Konrada Laprusa ze sztandarami z kopią „Golgoty Jasnogórskiej” Jerzego Dudy-Gracza, a także akcję dla najmłodszych „Teatr za jeden uśmiech”, a w niej przedstawienia teatralne, koncert symfoniczny i wystawa archeologiczna, a przede wszystkim Festiwal „Sztuka kobiet. Zdarzenia”. Przez sześc tygodni, poczynając od początku maja w Zawoni niemal codziennie będą się działy rzeczy niezwykle ważne. Będą wystawy, koncerty, w tym koncert pod tytułem „Być kobietą” Alicji Majewskiej pokazy artystyczne, wystawy i konkursy, w tym konkurs fotograficzny „Portret mojej Mamy”, a także biesiady, warsztaty oraz spotkania z wybitnymi Polkami. Przygotowywane są też programy poradnictwa medycznego dla kobiet, poradnictwa prawnego oraz ofert pracy i poradnictwa zawodowego. Całość zwieńczy 8 czerwca 2014 roku wielki koncert plenerowy na błoniach przez bazyliką św. Jadwigi w Trzebnicy: „W zaczarowanym świecie opery i operetki”.

 

Wielkim wyróżnieniem i zaszczytem dla nasz wszystkich jest objęcie tego Festiwalu honorowym patronatem przez Małżonkę Prezydenta RP Panią Annę Komorowską.

Komorowska

 

Festiwal realizowany jest w ramach współpracy z Gminą Trzebnica i w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Biblioteką w Zawoni.

 List

Jednym z inicjatorów i pomysłodawców Festiwalu „Sztuka kobiet. Zdarzenia” w Zawoni jest Pani Anna Koch, kierująca projektem. Tel. 668 356 352 oraz mail: anna.koch@onet.eu

Zapraszamy do Zawoni

 Robert Borczyk

Gminy Zawonia


Opublikowała: Dominika Łasica

 

25-10-2013
Galeria
Szukaj w artykułach
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31