Poniedziałek, 27 marca 2017 r. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
Inkubator Przedsiębiorczości na wzór niemiecki.
28 października w Trzebnicy odbyło się oficjalne spotkanie przedstawicieli Landkreis Goslar oraz Powiatu Trzebnickiego, na którym omawiano przyszłą współpracę.

Landkreis  Goslar jest partnerskim powiatem Powiatu Trzebnickiego. Kilka miesięcy temu odbyły się tam wybory nowego Starosty został nim Thomas Brych.

28 października w Trzebnicy odbyło się oficjalne spotkanie przedstawicieli obu urzędów, na którym omawiano przyszłą współpracę. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele starostwa z Goslar : Starosta - Thomas Brych, Dirk Lienkamp, Dieter Hunstock,  Georg Kranz oraz  Starosta Trzebnicki – Robert Adach, Grzegorz Kruszyński – prezes Fundacji i pracownicy naszego urzędu.

W przyszłorocznej perspektywie finansowej będą preferowane działania zmierzające do pobudzenia rozwoju gospodarczego. Powiat Trzebnicki planuje w oparciu o te środki stworzyć Inkubator Przedsiębiorczości, który wykorzystując doświadczenie naszych partnerów z Goslar będzie wspierał nowo powstałe firmy, zwłaszcza w pierwszych latach ich działalności. Ze względu na fakt, że takie inkubtory działają już w Niemczech od kilku lat, nasz partner posiada olbrzymią wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Wsparcie tych firm może polegać , m.in. na wspólnej obsłudze finansowej, księgowej, użyczenia lokalu na siedzibę firmy, stworzenia wspólnej obsługi administracyjno – prawnej a także wsparcia doradców z zakresu  nowych technologii, know how ,  zarządzania a także pozyskiwania środków zewnętrznych.

Kolejnym kluczowym tematem dla obu starostw jest współpraca i wymiana młodzieży. Starostowie uzgodnili, że będą chcieli rozszerzyć współprace o staże i praktyki zarówno w Niemczech jak i w Polsce, tak aby młodzież wchodząca na rynek pracy posiadała elementarne umiejętności poruszania się na europejskim rynku pracy. Partnerzy planują także stworzenie informacji o potencjalnych wolnych miejscach pracy w zaprzyjaźnionym powiecie Goslar.

29-10-2013
Marzec 2017