Sobota, 29 kwietnia 2017 r. Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty
Relacja z wyjazdu - podsumowanie konkursu Pamięć nieustająca
W ubiegłym roku szkolnym odbyła się I edycja ogólnopolskiego konkursu „Pamięć nieustająca... Jest takie miejsce w Warszawie” zorganizowanego przez fundację „Ostoja przy Wiśle”. Zakresem tematycznym konkursu było ostatnie sto lat polskiej historii z perspektywy Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Dnia 11 czerwca 2013 r. zarząd fundacji Ostoja przy Wiśle, ogłosił wyniki ogólnopolskiego konkursu "Pamięć nieustająca", który objęty był honorowym patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wśród 100 laureatów z całej Polski, aż 17 uczęszcza do Gimnazjum Sportowo-Językowego w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy.

Delegacja młodzieży w Warszawie

Mentorem i tutorem uczestników konkursu był  nauczyciel historii i WOS-u, Łukasz Migniewicz. Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad stu uczniów , którzy przygotowali blisko 30 wartościowych prac z zakresu historii Polski, dotyczącej ostatnich 100 lat. Fundacja zaprosiła laureatów na uroczystą galę wręczenia nagród do Warszawy.

Delegacja młodzieży w Warszawie

Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Trzebnicy na uroczystość zakończenia konkursu 10.11.2013 wybrała się grupa 17 nagrodzonych i 8 kibiców oraz pani dyrektor PZS 1 w Trzebnicy - Danuta Szuber, nauczyciel historii i WOS - Łukasz Migniewicz, starosta powiatu trzebnickiego - Robert Adach oraz naczelnik wydziału oświaty, kultury i sportu - Wojciech Wróbel. Zespół wspierała nauczycielka chemii Katarzyna Bochenek. W trakcie uroczystości szkoła odebrała nagrodę prezydenta RP Bronisława Komorowskiego przyznaną za najlepsze w skali całego kraju prace. Dzięki temu wydarzeniu możliwa była także promocja Powiatu Trzebnickiego.

umieścił:E.P.

15-11-2013