polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 04 lipca 2022 r. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
Relacja otwarcia wystawy Pana Stanisława Babczyńskiego
W piątkowy wieczór, w sali konferencyjnej Starostwa przy ulicy Leśnej 1, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarskiej Pana Stanisława Babczyńskiego, uznanego malarza, członka Związku Polskich Artystów Plastyków – Polskiej Sztuki Użytkowej we Wrocławiu.
Licznie zebrana publiczność miała zaszczyt towarzyszyć  artyście w 60-tej zorganizowanej  przez niego wystawie indywidualnej.

Wystawa - Stanisław Babczyński

Wystawa przebiegała w radosnej i pogodnej atmosferze, którą zapewnili wszyscy zebrani  goście, między innymi: przyjaciele, rodzina, nieznajomi, ludzie ciekawi świata sztuki i wieloletni uczniowie Pana Stanisława Babczyńskiego.

Wystawa - Stanisław Babczyński

Artysta przemawiał do swojej publiczności, wprowadzając ich w świat własnych wyobrażeń. Na środek sali zaprosił  także swoich podopiecznych, których wytrwale naucza trudnych lekcji – odkrywania  i rozumienia tajemniczej sfery jaką jest malarstwo, która nigdy nie przestaje zaskakiwać. Był to moment szczególnie wzruszający. W oczach młodzieży z  łatwością  można było dostrzec szczere zamiłowanie i pasję wobec dzieł swojego mistrza.

Wystawa - Stanisław Babczyński

W każdym obrazie, przejawiał się artyzm – piękno, ukryte w barwach, wzbudzające podziw i  co raz większą ciekawość.  Wizje autora przedstawione na obrazach stały się  reakcją na wewnętrzną tęsknotę, przemawiały własnym głosem i wykraczały po za to, co oczywiste i pewne. Dzieła twórcy były zapowiedzią idealizmu i niezwykłości zewnętrznego świata. Świata, który zadziwia, w każdym swoim kolorycie, spełnia wszelkie ideały i zachęca do odkrywania, tego, co jeszcze nie zostało odkryte, by móc zobaczyć po raz pierwszy rzeczy, widziane wcześniej tylko w snach…

 Wystawa - Stanisław Babczyński

Poza oczywistym pięknem, obrazy artysty miały w sobie, pewien magnetyzm, siłę przyciągania i tajemnice, które nie dla każdego mogły być tym samym. Intrygujące jednak było samo odkrywanie,  poczucie niepewności, niosącej za sobą zapowiedź upragnionej przygody…

tekst i zdjęcia: Jowita Małogoska

19-11-2013
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31