Piątek, 07 sierpnia 2020 r. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
Promujemy Partnerstwo! Powiat uczestnikiem III Dolnośląskiego Konwentu Informatyków
Podczas Konwentu zaprezentowaliśmy projekt "Informatyzacja i wdrożenie e-usług szansą rozwoju powiatu Trzebnickiego i Milickiego

III Dolnośląski Konwent Informatyków to najważniejsze wydarzenie w regionie, mające na celu integrację lokalnego środowiska informatyków zatrudnionych w różnych placówkach administracji publicznej. Udział w konwencie stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i dyskusji nad zagadnieniami IT i ich zastosowaniem w administracji.

baner

Podczas konwentu uczestnicy wzięli udział w wykładach i prelekcjach poświęconych najważniejszym zagadnieniom dotyczącym IT w sektorze publicznym oraz zapoznali się z ofertą nowych technologii i produktów.

Powiat Trzebnicki został zaproszony do wzięcia udziału w tym wydarzeniu jako jeden z prelegentów, ponieważ zrealizował z powodzeniem jeden z większych projektów na dolnym śląski dotyczących informatyzacji urzędu. Doświadczeniami z jego realizacji podzielili się Dominika Łasica- Z-ca Naczelnika Wydziału Inwestycyjno - Technicznego oraz Igor Bandrowicz – Burmistrz Gminy Prusice (a w okresie realizacji projektu jego koordynator).

Konwent

W 2011 r za środki pozyskane przez Powiat Trzebnicki z Regionalnego Programu Operacyjnego (prawie 3 miliony złotych) 6 urzędów z terenu Powiatu Trzebnickiego i Milickiego wdrożyło elektroniczne obiegi dokumentów, zmodernizowało sieć teleinformatyczną, zakupiło sprzęt komputerowy oraz Infokioski, oraz wdrożyło usprawnienia dla mieszkańców w zakresie załatwienia spraw urzędowych przez internet.

konwent

Opracowała: D.Ł.