Wtorek, 17 października 2017 r. Imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
20 lat minęło
Jubileusz XX- lecia Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej
W dniu 11 grudnia 2013 odbył się Jubileusz XX- lecia Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 17:00 w Kompleksie Rekreacyjnym Miłocin w Pierwoszowie.

Kilka słów wstępu wygłosiła Pani Dominika Łasica – Dyrektor Organizacyjny oraz Starosta Trzebnicki – Robert Adach. Po krótkim wstępie głos zabrał Przewodniczący Kapituły Organizacyjnej Pan Jan Buczek. Słowa były podsumowaniem pracy jaką włożyli wszyscy w organizację festiwalu muzyki w latach 1994-2013. Z okazji rocznicy oraz przy udziale środków pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013, został wydany album podsumowujący 20 lat festiwalu, który został dedykowany melomanom i wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji koncertów.

Tablicę z pierwszymi stronami albumu uroczyście odsłoniły: Małgorzata Kolińska autorka tekstów oraz Grażyna Kolano-Wilgosz – autorka oprawy graficznej.

Zaproszeni goście mogli zapoznać się z całą wystawą umieszczoną na sali. Każdy z uczestników otrzymał pins z logiem festiwalu oraz album wydany z okazji jubileuszu.

Zaproszeni goście mogli obejrzeć także kroniki z wszystkich lat istnienia festiwalu oraz złożyć swój podpis do księgi.

Po krótkim poczęstunku atmosferę umilił wrocławski muzyk Janusz Konefała. Jego głównym instrumentem muzycznym była gitara.

Artysta od wielu lat działa w różnych formacjach muzycznych odnosząc sukcesy w Polsce i za granicą. Pan Janusz czynnie zajmuje się edukacją muzyczną. Przez wiele lat uczył gry na gitarze na Warsztatach Bluesowych w Bolesławcu, prowadził Warsztaty Artystyczne we Wrocławiu oraz w wielu innych miastach Polski w ramach Małej Akademii Jazzu. Aktualnie uczy w klasie gitary we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W grudniu 2010 roku muzyk został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Po około 30-sto minutowym koncercie z uwagi na zbliżający się okres świąteczny wszyscy uczestnicy mogli podzielić się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego co najlepsze.

Jubileusz zakończył się słodką niespodzianką jaką był tort przygotowany z okazji rocznicy Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej.

12-12-2013