środa, 13 listopada 2019 r. Imieniny: Arkadii, Krystyna, Stanisławy
Podsumowanie konkursu - Moja firma drogą do sukcesu
Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy, razem z Powiatem Trzebnickim – wspierając rozwój przedsiębiorczości – ogłosili konkurs „Moja firma drogą do sukcesu”.

Celem jego był wybór dwunastu „wzorowych” przedsiębiorców, prowadzących działalność gospodarczą na terenie powiatu trzebnickiego. Wzorowych – znaczy: dających przykład dobrych praktyk, mogących zmotywować innych, stojących przed wyborem czy założyć własną działalność. Wiadomo, że własna firma wiąże się z pewnymi kosztami, których nie sposób ominąć, ale też przynosi wiele potencjalnych i wymiernych korzyści, które – ostatecznie - warte są tego ryzyka…

Podsumowanie konkursu

Do konkursu mogły przystąpić osoby/podmioty spełniające określone kryteria regulaminowe. Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc przewidziano cenne nagrody, ponadto finałowej dwunastce wyróżnionych przedsiębiorców zagwarantowano udział w sesji fotograficznej (z doskonałym trzebnickim fotografem, realizującym najlepsze zlecenia – panem Marcinem Mazurkiewiczem), której finalnym produktem miał być (a właściwie już jest!) kalendarz na rok 2014, promujący nagrodzone przedsiębiorstwa.

Podsumowanie konkursu

Na konkurs wpłynęło 39 zgłoszeń. Jury, powołane przez Organizatora, miało trudny orzech do zgryzienia. Ocena i wyłonienie najlepszych wcale nie było takie proste, bowiem właściciele podmiotów naprawdę mieli się czym poszczycić, byli aktywni i zaangażowani. Ostatecznie komisja konkursowa (w składzie: Starosta Powiatowy, Przewodniczący Powiatowej Rady Zatrudnienia oraz przedstawiciele PUP Trzebnica - Dyrektor, Kierownik CAZ i starszy specjalista ds. dotacji i refundacji) zdecydowała – na podstawie złożonych ankiet – o wyborze dwunastu laureatów, przyznając I, II i III miejsce oraz dziewięć wyróżnień.

Podsumowanie konkursu

Uroczystość wręczenia nagród połączona została z galą, mającą charakter publicznej promocji docenionych przedsiębiorców. Spotkanie podsumowujące I edycję konkursu „Moja firma drogą do sukcesu”, pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Trzebnickiego  p. Roberta Adacha i Posła RP p. Marka Łapińskiego, odbyło się 20 stycznia 2014 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Całość miała odświętną oprawę; przybyło ponad 60 osób, a wśród nich: uczestnicy i laureaci konkursu, przedstawiciele władz lokalnych, radni powiatowi, członkowie Powiatowej Rady Zatrudnienia.

Podsumowanie konkursu

Uczestnicy gali mieli możliwość zapoznania się z wykładem „Co wspólnego ma twórca żarówki Thomas Edison z Leszkiem Czarneckim? Kluczowe zasady biznesu znane od ponad 150 lat”, który w bardzo interesujący sposób zaprezentowała pani Oliwia Matejko - trener biznesu. Starosta Trzebnicki p. Robert Adach, Przewodniczący Powiatowej Rady Zatrudnienia p. Igor Bandrowicz oraz Dyrektor PUP w Trzebnicy p. Łukasz Szymczak wręczyli wyróżnionym dyplomy i okolicznościowe upominki, zaś zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody. Ponadto zaprezentowano kalendarz na rok 2014, promujący „wzorowe” przedsiębiorstwa powiatu.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Pan Seweryn Duzinkiewicz – Firma „ Instal-Elektryk”,
II miejsce – Pan Kazimierz Malicki – Firma „DACHBRUK”,
III miejsce – Pani Joanna Grech – Firma „NEW STYLE”.

Wyróżnienia otrzymali: ARCHEO Trzebnica, CERTGEO Michał Sanecki, Eurochemia, Kraina Przedszkola, Salon Fryzjerski „EXCLUSIVE”, SARTINA pracownia krawiecka, Trzcino-Eko-Dach-Strzecha, Usługi Ubezpieczeniowe Anna Zegarowska, Viking.

Podsumowanie konkursu

Zwycięzca konkursu, pan Seweryn Duzinkiewicz, prowadzi swoją działalność od 5 lat. Głównym przedmiotem jego działalność jest wykonywanie instalacji elektrycznych, domofonowych i antenowych w budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej i przemysłowej. Właściciel firmy aktywnie współpracuje z PUP Trzebnica, zatrudniając pracowników z własnych środków oraz tworząc miejsca pracy osobom bezrobotnym w ramach refundacji  kosztów doposażenia stanowiska pracy.

Pan Kazimierz Malicki, zdobywca II miejsca, prowadzi działalność od 2009 roku. Zajmuje się wykonywaniem prac brukarskich dla klienta indywidualnego i instytucjonalnego. Pan Kazimierz również czynnie współpracuje z PUP w Trzebnicy, tworząc nowe miejsca pracy.

Pani Joanna Grech, zdobywczyni III miejsca, od 2007 roku prowadzi salon fryzjerski „NEW STYLE” w Trzebnicy. Szkoli praktykantów i stażystów, zatrudnia nowych pracowników, aktywnie współpracuje  z trzebnickim Urzędem Pracy.

Serdecznie gratulujemy pomysłów na biznes, determinacji i rozwoju. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz gali i życzymy wielu, wielu sukcesów.

tekst: A.J.
umieścił:E.P.