Wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
Fotorelacja z Powiatowych Dni Kultury Regionalnej
Tegoroczne IV już Powiatowe Dni Kultury Regionalnej odbyły się Pod Trzema Wieżami w Prusicach.

Tegoroczne IV już Powiatowe Dni Kultury Regionalnej odbyły się  Pod Trzema Wieżami w Prusicach. Pomimo  dżdżystej pogody, publiczność jak zwykle dopisała. Organizatorzy imprezy: Starostwo Powiatowe w Trzebnicy oraz Gmina Prusice oficjalnie powitali zaproszonych gości oraz Panią Poseł na Sejm Ewę Wandę Wolak.

Bardzo serdecznie dziękujemy za profesjonalne występy lokalnych artystów.

:

Na scenie wystąpili

Zespół Mitlos, Zespół  Ludowy Strzeszowianki, Zespół Ludowy Szymianowianie,  Zespół Ludowy Ale Babki, Angelika Zajdler, Zespół Huba Buba Band ze Żmigrodu, przedstawiciele Studia Piosenki Obornickiego Ośrodka Kultury - Marta Asztemborska,  Monika  Słomska, Mateusz Szemiel,  Katarzyna Szymańska, Grupa taneczna z Górowej, Koncert na harfie Magdalena Czopka z rodziną – Przedstawiciele Obornickiego Ośrodka Kultury, Trzebnicka młodzież współpracująca z Kabaretem Liquidmime, Zespół taneczno- choreograficzny Szansa, Zespół Ludowy Borowianie, Ewelina Lisowska, Izabela Możdzeń, Martyna Marek.

Publiczność znakomicie się bawiła przy utworach wykonywanych przez gwiazdę wieczoru Andrzeja Piasecznego.

Organizatorzy Imprezy:

Starostwo Powiatowe w Trzebnicy oraz Gmina Prusice

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich Partnerów, Stowarzyszeń oraz Wolontariuszy, którzy pomagali w organizacji tej imprezy oraz którzy zaprezentowali swój dorobek w domkach wystawienniczych:

Partnerom:

Stowarzyszeniu Aktywni w Pawłowie Trzebnickim,

Agencji Reklamowej Nowa S.C.,

Zakładowi  Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej  w Prusicach

Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebnicy oraz Prusicach

Komisariatowi  Policji w Trzebnicy

Straży Miejskiej z Prusic

Zespółowi Placówek Kultury w Trzebnicy

Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Prusiacach

Obornickiemu Ośrodkowi Kultury

Ośrodkowi Kultury Sprotu i Rekreacji w Wiszni Małej

Zespółowi Placówek Kultury w Żmigrodzie

Wystawcom:

Pozytywnie Nakręceni z Wszemirowa, Uniwersytet Trzeciego Wieku "Atena" w Obornikach Śląskich, Miłośnicy Ziemi Prusickiej, Zielona Wieś Chodlewko, Aktywni z Pawłowa, Młodzież z Budzicza, Stowarzyszenie Miłośników Kuraszkowa "Lipowa Dolina," Stwarzyszenie Uraz Net, Miłośnicy Wilczyna i Sołectwa Wilczyn, Obornicki Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie Przyjacół Kuraszkowa, Obornickie Miody - Marian Krzyżostania, Anna Żaczek - Robótkowanie, Małgorzata Madera Mazurkiewicz - Kartkomania, Joanna Walczak - Wesołowska - Galeria pod Elfami, Hanryk Nowakowski - produkty regionalne, Gołębiowski Marek - wystawa obrazów, Celina Czekalska - rękodzieło, Trzebnickie Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Natywa Wiesława - rękodzieło.

Informujemy, że impreza była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania Wdrażanie lokalnych Strategii Rozwoju dla małych projektów.

Starostwo Powiatowe po raz kolejny otrzymało dofinansowanie na organizacje Powiatowych Dni Kultury, których celem jest popularyzacja i ochrona dziedzictwa kulturowego, a także wzmocnienie poczucia tożsamości kulturowej mieszkańców terenów objętych działaniem Lokalnej Grupy Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich.

Zapraszamy za rok na V Powiatowe Dni Kultury Regionalnej.

Fot. Dorota Leń

Dominika Łasica