Czwartek, 17 sierpnia 2017 r. Imieniny: Anity, Elizy, Mirona
Poloneza czas zacząć!
Dzisiaj tańczyli maturzyści, a za 100 będą zdawać egzamin dojrzałości
7 lutego 2014 r. - w samo południe – w sercu miasta, na trzebnickim Rynku – po raz już piąty – maturzyści szkół ponadgimnazjalnych powiatu trzebnickiego (z Trzebnicy, Obornik Śląskich
i Żmigrodu) – odtańczyli poloneza. Zwyczaj ten stał się lokalną, jakże piękną, tradycją. Udział - w tym uroczystym, pełnym gracji, tańcu polskim/chodzonym - wzięli: uczniowie, pedagodzy oraz dyrektorzy szkół, Burmistrz Miasta Trzebnica – Pan Marek Długozima oraz Starosta Powiatu Trzebnickiego – Pan Robert Adach, a także Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu – Pan Wojciech Wróbel. Naturalnie nie zabrakło publiczności, która rokrocznie podziwia przygotowane układy i nie szczędzi na koniec gromkich braw i słów uznania. Przyznać trzeba, że i pogoda w tym roku sprawiła uczestnikom niespodziankę, nie było bowiem śnieżnych zasp i mrozu, jeno chłodny wicherek – aura zatem była podwójnie pozytywna. Na koniec wszyscy udali się do restauracji Finezja na ciepły żurek, gdzie entuzjastycznie i ochoczo celebrowano te radosne, wspólne chwile.

Polonez
Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak podziękować za przyjemnie spędzony czas i życzyć powodzenia w czasie egzaminów maturalnych oraz przejrzystości podczas wybierania dalszej ścieżki życiowej… Optymizmu i wielu sukcesów!
Polonez
tekst: Anna Jełłaczyc