Piątek, 20 października 2017 r. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Deszcz pieniędzy dla Powiatu
Powiat wzbogaci się o kwotę 8 milionów  700 tyś. zł.  w wyniku odszkodowań za grunty pod S-5

26 lutego odbędzie się posiedzenie Sesji Rady Powiatu, na której zostanie zwiększony budżet obowiązujący w tym roku. W związku z budową drogi S5 Skarb Państwa przekazał Powiatowi odszkodowaniom za grunty należące do Powiatu, które przejął.  W sumie Powiat wzbogaci się o kwotę 8 milionów  700 tyś. zł.

Ze względu na bardzo dobrą sytuację finansową Rada Powiatu podjęła decyzję o zwiększeniu ilości inwestycji realizowanych w tym roku.Większość kwoty zostanie przeznaczona na Projekt „Powiatowe Drogi Rozwoju” – dodatkowo zostaną wyremontowane m.in.: droga pow. 1371D Tarnowiec – Zawonia, 1368 D Kryniczno – Malin, 1341 D Trzebnica – Skarszyn, Przebudowa chodnika przy drodze powiatowej Tarnowiec – Zawonia, Budowa chodnika i ciągu pieszo – rowerowego nawierzchni ul. T. Kościuszki w Żmigrodzie i drogi pow. 1329 D  do miejscowości Powidzko.

Drogi

Część pieniędzy zostanie przeznaczona na adaptację budynku na ul. Leśnej na Wydział Komunikacji oraz adaptację oficyny na Centrum Porad Obywatelskich. Poza tym Powiat, przekaże swoim szkołom ponad 280 tyś zł.  na dodatkowe wyposażenie pracowni komputerowych.

Młodzież

Realizowane również będą inwestycje dotyczące termomodernizacji Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach – budynek LO, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz budynek Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy – które są kontynuacją polityki ekologicznej prowadzonej w ostatnich latach przez Powiat.

Dla przypomnienia procesowi termomodernizacji zostały już poddane : Budynek Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy , Budynek Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie a w Domu Pomocy Społecznej oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie zostały zmodernizowane kotłownie.

PZS 2 Trzebnica - Termomodernizacja

24-02-2014