Piątek, 20 października 2017 r. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Praktyki we Włoszech
Uczniowie z PZS nr 2 w Trzebnicy odbywają praktyki we Włoskich firmach.
Grupa ośmiu uczniów klasy trzeciej Technikum Informatycznego w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Trzebnicy odbywa miesięczne praktyki zawodowe w Forli we Włoszech, realizowane w ramach projektu Leonardo da Vinci we współpracy ze stowarzyszeniem Semper Avanti, włoskim stowarzyszeniem Uniser oraz przy wsparciu Powiatu Trzebnickiego.

Praktyki we Włoszech

Uczniowie pracują w różnych firmach na stanowiskach bezpośrednio związanych z ich zawodem oraz pasjami i zainteresowaniami.

Patryk Pęczek odbywa praktyki w firmie UNA CITTa. Jego zadaniem jest obróbka zdjęć włoskich gazet z lat pięćdziesiątych, które następnie zamieszczane są na stronie biblioteki internetowej.

Jakub Dębkowski i Maciej Jasiński pracują w firmie Comunicazione, gdzie prowadzą stronę internetową poświęconą europejskim parkom narodowym.

Arkadiusz Cieśla w firmie UNA CITTa zajmuje się obróbką dźwiękową starych nagrań. Arek , dźwiękowiec z pasji, posiada duże doświadczenie w tego typu pracy.

Marcin Bahryn Kamiński pracuje w firmie Wiki Gaia. Tworzy grafikę do ich strony internetowej. W wolnym czasie Marcin rozwija swoje zainteresowania tworząc efekty specjalne efekty 3D.

Praktyki we Włoszech

Chłopcy nie tylko pracują. Intensywnie uczą się języka włoskiego na specjalnie zorganizowanym dla nich kursie. Zwiedzają Forli i okolicę. Aktywnie spędzają czas korzystając z udogodnień domu studenckiego Uniwersytetu Bolońskiego gdzie mieszkają. Do swojej dyspozycji mają bibliotekę, kafejkę internetową, piłkarzyki, ping-ponga, bilard oraz włoską specjalność kawę espresso. Uczniowie dzielą pasje ze swoimi pracodawcami. Karol Zakrzewski i jego szef są świetnymi gitarzystami.

Ośmiu uczniów PZS nr 2
Nasi informatycy w pełni korzystają z możliwości jakie otwiera przed nimi realizowany projekt. Poznają nowy kraj, jego zwyczaje i kulturę, interesujących ludzi. Stają się bardziej otwarci, samodzielni. Wszystko to sprawia, że stają się konkurencyjni na rynku pracy, cenni dla przyszłych pracodawców.

Zachęcamy wszystkich do śledzenia funpage naszych uczniów na facebooku : https://www.facebook.com/3TIdiForli

Marta Borawska
umieścił:E.P.