Niedziela, 16 czerwca 2019 r. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
Nie traćmy czujności w okresie wakacji

Policja Apeluje!

Nie traćmy czujności w okresie wakacji!

W tym czasie uaktywniają się przestępcy oszuści i złodzieje metody ich działania są różne. Wykorzystają naszą nieobecność, brak zabezpieczeń, uchylone okna itp.

Zwracajmy uwagę na każdą osobę obcą i dziwnie zachowująca się która obserwuje mieszkanie, dom kręcąc się bez celu. Postarajmy się zapamiętać ich wygląd zewnętrzny oraz charakterystyczne szczegóły wyglądu i ubrania, które później pomogą Policji w zidentyfikowaniu danej osoby.
Wyjeżdżając na  (wczasy, odwiedziny znajomych, pobyt w szpitalu), nie zostawiaj widocznych oznak swej nieobecności. Poproś sąsiada, by podlewał kwiaty, wieczorem włączał na jakiś czas światło, odbierał pocztę.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców, a szczególnie do właścicieli domów jednorodzinnych, by przed snem upewnić się, czy drzwi wejściowe do budynku i okna są pozamykane. Opuszczając na dłużej mieszkanie (wczasy, odwiedziny znajomych), nie zostawiajmy widocznych oznak swej nieobecności. Poprośmy  sąsiada, by podlewał kwiaty, otwierał na krótko okna, opróżniał skrzynkę z korespondencji, wieczorem włączał na jakiś czas światło w kuchni lub w którymś z pokoi.
Przedmioty wartościowe, pieniądze najlepiej złożyć depozytu bankowego,

Pamiętajmy !

- przy obcych przebywających w mieszkaniu nie wskazujmy miejsca w którym trzymamy   pieniądze
- nie pozostawiajmy obce osoby w pomieszczeniach wychodząc dla nich np. po szklankę wody itp.
- nie otwierajmy  drzwi bez sprawdzenia, kto i po co przyszedł;
- będąc w domu zawsze zamykajmy drzwi wejściowe na zamki;
- nie przekazujmy  żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za kogoś z rodziny;
- nie dawajmy żadnych pieniędzy akwizytorom i nie podpisywać z nimi żadnych umów;
- nie udzielajmy  żadnych informacji przez telefon, szczególnie o swoich danych personalnych,
- poprośmy  o pomoc sąsiada, niech towarzyszy podczas niespodziewanych odwiedzin.
- w drzwiach wejściowych montujmy tylko atestowane zamki

Oficer prasowy KPP w Trzebnicy
asp. sztab. Iwona Mazur