Czwartek, 25 maja 2017 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
ELIMINACJE POWIATOWE XVI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” W TRZEBNICY.
Powiatowe Eliminacje XVI Ogólnopolskiego Turnieju wiedzy Pożarniczej pod hasłem : „Młodzież zapobiega pożarom”
W eliminacjach powiatowych uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Żmigród i Zawonia, wyłonieni w eliminacjach gminnych OTWP. Nad przebiegiem Konkursu czuwała Komisja której przewodniczył Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy – bryg. Marek Nogała. Do części pisemnej eliminacji przystąpiło 12 osób. Po napisaniu testu, Komisja podsumowała zdobyte punkty i uczestnicy przystąpili do eliminacji ustnych. Wśród ustnych pytań były między innymi dotyczące : podania przynajmniej 4 rodzajów jednostek ochrony przeciwpożarowej, 4 rodzajów ratownictwa, którym zajmują się jednostki ochrony przeciwpożarowej, rozwinięcia skrótów : CNBOP czy GGW. Był także pokaz sprzętu przeciwpożarowego i pytania dotyczące nazw i przeznaczenia poszczególnych elementów wyposażenia jednostek ratowniczych.

Konkurs strażacki

Z tymi i innymi trudnymi pytaniami najlepiej poradzili sobie w kategorii szkól podstawowych :

1.Wiktoria Żupińska – Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Powidzku.

2. Maja Matusiak – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Barkowie.

3. Jakub Jasiński – Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Powidzku.

w kategorii szkół gimnazjalnych :

1.Maciej Golemo – Gimnazjum przy PZS im. Jana Pawła II w Żmigrodzie.

2. Kamil Furyk – Gimnazjum w Czeszowie.

3. Patrycja Rudkiewicz – Gimnazjum w Zawoni.

Nasz Powiat w Eliminacjach Wojewódzkich OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”, które odbędą się w środę 9 kwietnia 2014 roku w miejscowości : GALOWICE , gm. Żórawina , pow. Wrocław reprezentować będą zdobywcy pierwszych miejsc :

Wiktoria Żupińska ze Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Powidzku,

Maciej Golemo z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żmigrodzie,

w grupie szkół średnich :

Sylwia Zaręba z Powiatowego Zespołu Szkół w Żmigrodzie, która nominacje do eliminacji wojewódzkich uzyskała już na poziomie gminy.

Konkurs strażacki

Wszyscy uczestnicy Eliminacji Powiatowych otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Starostę Trzebnickiego. Uroczystego wręczenia nagród dokonali : Artur Kania – Sekretarz Powiatu i Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Trzebnicy – bryg. Marek Nogala. Wśród nagród , zwycięzcy otrzymali słuchawki, pendrajwy, książki, albumy, gry planszowe, filmy animowane, bajki i materiały promocyjne powiatu.

Gratulując zwycięzcom, pragniemy zaznaczyć wysoki poziom przygotowania, jaki reprezentowali uczestnicy. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę nauczycieli : pani Bogumiły Mielnik-Maciejak, pani Marii Kula, pana Wiktora Petrusia, pani Aliny Grzeżułkowskiej i pana Igora Świerkowskiego, którzy nie szczędzili czasu i poświęcenia aby przygotować dzieci i młodzież do Konkursu.

Zwycięzcom Eliminacji Powiatowych OTWP „Młodzież zapobiega pożarom” w Trzebnicy –

życzymy powodzenia w zmaganiach wojewódzkich i trzymamy kciuki.

Sabina Jankowska
07-04-2014