Piątek, 06 grudnia 2019 r. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
2014 - Rok Powiatowych Inwestycji

Ponad 12 milionów złotych – to kwota, jaką Powiat zamierza wydatkować w tym roku na zadania inwestycyjne. Trwają prace budowlano-remontowe w kilku naszych obiektach, m.in. przy ul. Leśnej w Trzebnicy, gdzie powstanie nowoczesny Wydział Komunikacji.

Komunikacja

Termin zakończenia prac planowany jest na wrzesień tego roku. Budynek wyposażony zostanie w nowoczesny system ułatwiający obsługę klienta, system kolejkowania, obszerną poczekalnię oraz kącik zabaw dla dzieci.

Wydział komunikacji

Jest to kolejny etap przebudowy kompleksu budynków przy ul. Leśnej. Do tej pory został wybudowany parking,  a obecnie trwają prace remontowe oficyny w której będzie mieścił się Punkt Porad Obywatelskich, a w przyszłości Inkubator Przedsiębiorczości.

Inkubator

W wyremontowanym budynku każdy mieszkaniec powiatu będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę np. prawnika, psychologa, doradcy zawodowego i innych specjalistów. Podobne Inkubatory Przedsiębiorczości powstaną w Prusicach, Obornikach i innych miastach – docelowo Powiat chce pomóc w utworzeniu  300 miejsc pracy.

Inkubator

W przyszłości, korzystając z pieniędzy pozyskanych z Unii Europejskiej, Powiat chciałby zapewnić nowo powstałym firmom z naszego regionu, w 1. roku działalności, m.in. bezpłatne pomieszczenia biurowe, bezpłatną księgowość i porady  prawne.

PZS 1

Za budynkiem Starostwa Powiatowego został wyremontowany parking, który z pewnością będzie udogodnieniem dla przyszłych interesantów.

Trwają prace przy kolejnym etapie przebudowy i modernizacji PZS nr 1 w Trzebnicy; do tej pory Powiat wybudował nową halę sportową, a w tym roku planuje wyremontowanie i doposażenie starej hali.

Nowa 1

W nowo pozyskanych pomieszczeniach na parterze powstanie w tym roku multimedialne Centrum Biblioteczno-Edukacyjne. W przyszłym roku zaś planujemy wyremontowanie elewacji i dachu oraz przystosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Fitness PZS

Kończy się 1. etap remont kompleksu edukacyjnego przy ul. Nowej, w którym siedzibę znajdzie Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno-Programowego z Biblioteką. W okresie wakacyjnym  planujemy przystosować budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kolejnym etapem prac będzie termomodernizacja budynku.

Nowa 1

Już niebawem rozpoczną się prace związane z modernizacją podjazdu dla osób niepełnosprawnych w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy. Roboty budowlane polegać będą na wykonaniu podjazdu dla niepełnosprawnych wraz z schodami zewnętrznymi w miejscu istniejącego wejścia głównego do budynku PCPR. Na te prace pozyskaliśmy pieniądze z PFRON-u.

Na ostatnim Konwencie Powiatów Dolnego Śląska Wojewoda poinformował o ostatecznej liście rankingowej dróg,  które otrzymają dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Powiat Trzebnicki otrzyma dofinansowanie aż na 3 drogi (Trzebnica-Skarszyn w kierunku Łoziny, Ligota Piękna–Malin–Kryniczno i Zawonia–Tarnowiec).

Marszałek

Jedna droga w Żmigrodzie na  ul. Kościuszki jest na liście rezerwowej. Powiat  w partnerstwie z gminami jako jedyny z terenu Dolnego Śląska otrzymał dofinansowanie aż na 3 drogi.

Drogi

Jednocześnie ze środków własnych Powiatu a także Terenowego Funduszu Gruntów Rolnych  i w partnerstwie z Lasami Państwowymi  Powiat wyremontuje kilkanaście kilometrów dróg.

Dominika Łasica- Z-ca Naczelnika IT

28-04-2014