Poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
Powiat Trzebnicki inwestuje w edukację i nowe miejsca pracy
W ostatnich dwóch kadencjach Zarząd Powiatu przeznaczył rekordowa kwotę ponad 17 milionów złotych na poprawę bazy oświatowej swoich Szkół.

Sztandarowymi projektami realizowanymi na przełomie ostatnich dwóch kadencji były budowy boisk sportowych m.in. ORLIK – w Skokowej oraz Żmigrodzie, a także budowa hali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy

Orlik              PZS nr 2

Boisko Orlik w Żmigrodzie , Nowa Hala Sportowa i boisko w PZS nr 2 w Trzebnicy

Są to tylko trzy z 8 inwestycji w infrastrukturę sportową, które w przeciągu kilku ostatnich lat zostały wykonane przez Powiat – informuje Starosta Robert Adach - pozostałe to: boisko wielofunkcyjne w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Trzebnicy, boisko przy PZS 2 w Trzebnicy, hala sportowa przy PZS nr 2 w Trzebnicy, hala sportowa przy PZS w Obornikach Śląskich, modernizacja boiska przy PZS im. Jana Pawła 2 w Żmigrodzie.

Hala PZS 1

Każda nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży rozwijające kompetencje kluczowe.  Łącznie pozyskano ponad 5 milionów 300 tys. zł. na z pozalekcyjne i pozaszkolne ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych, wycieczki zawodoznawcze, praktyki, staże i fora zawodowe.

Młodzież

Szkoły doposażono w nowoczesny sprzęt komputerowy

W 2014 r. Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął decyzję o zakupie do  każdej  pracowni komputerowej w swoich szkołach nowoczesnego sprzęt komputerowego i multimedialnego, dzięki którym młodzież będzie mogła uczyć się na nowoczesnym sprzęcie. Poza tym w Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Trzebnicy powstanie najnowocześniejsze w powiecie Multimedialne Centrum Edukacyjne

Nauczyciel na 6

W ramach projektu Nauczyciel na 6 realizowanego przez Powiat Trzebnicki każda szkoła uczestnicząca w projekcie otrzymała laptopa.

Nowe miejsca pracy są priorytetem dla Powiatu Trzebnickiego. Dzięki projektowi sieci Inkubatorów Przedsiębiorczości, na które zostały  zaplanowane środki w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014 -2020 oraz w wyniku naszych działań zakładamy, że bezrobocie w naszym Powiecie spadnie o kolejne 2-3 %.

Inkubatory będą kolejna funkcją wsparcia dla małej przedsiębiorczości. Powiat w przeciągu 10 lat udzielił około tysiąca dotacji przyszłym przedsiębiorcom na rozpoczęcie działalności gospodarczej na kwotę 13 milionów 600 tys. złotych

Inkubator Przedsiębiorczości będzie miejscem, które inicjuje, promuje i wspiera nowoczesną przedsiębiorczość. Przykładowe zadania Inkubatora to :

-      udostępnianie atrakcyjnej powierzchni biurowej,

-      bezpłatne informacje oraz asysta w rozpoczynaniu i prowadzeniu działalności dla nowopowstających firm

-      bezpłatną  obsługę formalno-prawną związaną z rejestracją działalności,

-      obsługę biurową (np. ogólny sekretariat, odbieranie telefonów, poczty, wirtualne biuro),

-      obsługę informatyczną/administrowanie siecią/Internet,

-      doradztwo merytoryczne, w tym konsultacje prawne,

-      doradztwo z zakresu finansów  - księgowości,

-      doradztwo z zakresu marketingu, transferu technologii, funduszy europejskich oraz możliwości podejmowania współpracy ze środowiskiem nauki.

-      bezpłatny udział w szkoleniach, warsztatach i konferencjach

Inkubator

Wizyta przedstawicieli Powiatu w Inkubatorze Przedsiębiorczości w zaprzyjaźnionym Powiecie Goslar w Niemczech.

Inkubator

Trwają prace przy ul.Leśnej w Trzebnicy w przyszłości powstanie tam Punkt Porad Obywatelskich oraz Inkubator Przedsiębiorczości.

Dominika Łasica

20-05-2014