polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 26 września 2022 r. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Folkloriada i Święto Szarlotki już 30 lipca w Malinie

 Folkloriada i Święto Szarlotki już 30 lipca w Malinie

 
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich (LGDKWT) oraz Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej mają ogromny zaszczyt zaprosić na III Folkloriadę do Malina.
 
Impreza jest planowana na 30 lipca. W ramach niej odbędą się "Śpiewające Wsie – Malin 2011" I Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych im. Witolda Gareckiego oraz Konkurs na "SZARLOTKĘ" – ciasta i desery nie tylko z jabłek. Będą też stoiska z produktami lokalnymi.
 
 
Świetlica wiejska w Malinie oraz teren przy niej na kilka godzin w sobotę 30 lipca br zamieni się w krainę zespołów ludowych i smakołyków lokalnchy. Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału zarówno w przeglądzie ludowym, jak i przede wszystkim w konkursie na najlepsze ciasto i deser. 
 
Zespoły ludowe...
 
Folkloriada w Gminie Wisznia Mała odbywa się już trzeci rok z rzędu. W tym roku postanowiono ją wzbogacić o nowe elementy towarzyszące. Jednym z nich jest I Powiatowy Przegląd Zespołów Ludowych im. Witolda Gareckiego. Jego celem jest przede wszystkim uczczenie pamięci osoby Witolda Gareckiego, byłego członka zespołu "Szymanowianie". Impreza ma być cykliczna i odbywać się co roku. Przegląd jest również możliwością zaprezentowania dorobku artystycznego zespołów ludowych mieszkańcom powiatu trzebnickiego. Folkloriada będzie trwała od godz. 15 do 20 na specjalnej scenie widowiskowej przy świetlicy wiejskiej w Malinie.
 
Jak informują organizatorzy – Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej, że w przeglądzie mogą uczestniczyć zespoły prezentujące rodzimy folklor z powiatu trzebnickiego oraz zespoły zaproszone przez organizatora do wzięcia udziału w przeglądzie.
 
Zachęcamy bardzo serdecznie zespoły ludowe do uczestnictwa w Przeglądzie, gdyż impreza ma na celu przede wszystkim integrację społeczności lokalnej naszego powiatu.
 
 
Więcej szczegółów znajduje się w regulaminie zamieszczonym na stronach organizatorów: www.wiszniamala.pl/oksir oraz www.krainawzgorz.pl. W razie pytań proszę się kontaktować z Panią Magdą Tabiś lub Panią Dyrektor Mariolą Blecharczyk pod numerem telefonu 71 312 70 76, 501 411 229, a także e-mailowo: oksir@wiszniamala.pl
 
 
... i pyszne ciasta oraz desery
 
Drugim elementem towarzyszącym imprezie będzie w tym roku konkurs ogłoszony przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich na "Szarlotkę" – ciasta i desery nie tylko z jabłek. Szarlotka, to tak naprawdę tylko nazwa konkursu, gdyż w nim mogą brać udział ciasta i desery oczywiście na bazie jabłek, ale też innych owoców i produktów lokalnych z Kocich Gór.
 
 
Konkurs na najlepsze ciasta i desery został zaplanowany na godz. 17 w świetlicy wiejskiej w Malinie. Pyszne smakołyki z całego powiatu będzie oceniać specjalnie powołane jury przez Organizatorów, które przyzna jedną główną nagrodę i dwa wyróżnienia. Do konkursu zachęcamy nie tylko samych mieszkańców naszego powiatu, ale także Stowarzyszenia, które działają na terenie Gmin: Trzebnica, Oborniki Śląskie, Prusice, Wisznia Mała i Zawonia.
 
Uroczyste ogłoszenie zwycięzców i wyróżnionych odbędzie się o godz. 18.30 wraz z nagradzaniem zespołów ludowych.
 
Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie zgłoszenia najpóźniej do czwartku 28 lipca. Dokładne szczegóły można znaleźć w Regulaminie konkursu, który jest w załączniku, a także na stronie www.krainawzgorz.pl oraz www.wiszniamala.pl/oksir
 
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Panią Dorotą Leń (do 20 lipca) oraz z Panią Katarzyną Jarczewską (od 21 do 28 lipca), a także e-mailowo: lgdkwt@wp.pl
 
Impreza ma na celu dobrą zabawię i wspaniałą integrację mieszkańców. Będzie jej towarzyszyć również festyn ludowy z atrakcjami dla dzieci, zakończony zabawą taneczną.
 
Organizatorami tegorocznej imprezy są Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej oraz Radny, Sołtys i Rada Sołecka miejscowości Malin.
 
Patronat nad Folkloriadą objęli Starosta Powiatu Trzebnickiego Robert Adach oraz Wójt Gminy Wisznia Mała Jakub Bronowicki.Patronat medialny sprawują: Wieści Gminne Wisznia Mała, Gazeta Kocie Góry Wzgórza Trzebnickie i Dolina Baryczy oraz Gazeta Prusice 24.
 
Projekt dofinansowany jest ze środków pochodzących z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach programu z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego w 2011 roku.
 
BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW, A TAKŻE WŁODARZY DO ODWIEDZENIA MALINA W DNIU 30 LIPCA.
 
 
 
 
Dorota Leń – LGD KWT

 

11-07-2011
Galeria
Szukaj w artykułach
Wrzesień 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30