Poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Obchody 25- lecia Wolnych Wyborów
Dnia 3 czerwca 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy  na ulicy Leśnej odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 25 - lecia Wolnych Wyborów.
Młode artystki

Z tej okazji  w trakcie spotkania zebrani goście mogli doświadczyć różnorodnych emocji, dzięki  prezentacji subtelności uchwyconej w ekspresji baletu młodych artystek, które ujawniły      w ten sposób widzom mistyczny świat baletu.

Młode artystki

Po prezentacji tańca publiczność wspólnie dzieliła się między sobą czytaniem wierszy Julianny Michorczyk, oddając w ten sposób pogodny charakter wierszy  autorki o Powiecie Trzebnickim.  W recytacji wierszy udział wzięli między innymi Starosta Trzebnicki Robert Adach                   oraz poseł na Sejm RP Marek Łapiński.

Pan Starosta Robert Adach

Publiczność

Tomik wierszy

Pani Julianna Michorczyk

Publiczność czytająca wiersze

Wolność

Dla uwieńczenia szczególnego charakteru wydarzenia, jakim jest niewątpliwie 25 lecie Wolności, w sali rozbrzmiały  dźwięki gitarowych strun w wykonaniu Michała Bąka oraz Leszka Zaleskiego. Ten niepowtarzalny duet zahipnotyzował publiczność niepowtarzalnością każdej wydobytej nuty, która powodowała uśmiech u każdego widza, a nawet cichutką nostalgię.

Michał Bąk

Leszek Zaleski i Michał Bąk

Artyści

Po kilku wykonaniach artystów do pokazu dołączyła młoda, charyzmatyczna dziewczyna o potężnym głosie, niczym Janis Joplin młodego pokolenia - Bogna Jurewicz. Wokalistka zaprezentowała widzom swój mocny, charakterystyczny głos.

Leszek Zaleski, Bogna Jurewicz i Michał Bąk

Artyści

Każdy występ wieczoru wyrażał sentymentalizm i dużą uczuciowość, mającą przypomnieć o ćwierćwieczu prawdziwej Wolności, który nastąpił wraz z dniem 4 czerwca 1989 roku.

4 czerwca 1989 roku jest symbolem przemian, przemian zgodnie z najwyższą i najważniejszą ideą wolności.

Ta symboliczna data stała się początkiem transformacji ustrojowej w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Warto przypomnieć, że to Polska - jak zawsze stojąc na straży poszanowania podstawowych praw i wolności człowieka, była inicjatorem transformacji ustrojowej w krajach Europy Środkowo - Wschodniej, w okresie kiedy mur berliński ciągle jeszcze dzielił Europę.

Róże

Inicjatywa i hart ducha Polaków doprowadził do upadku komunizmu nie tylko w Polsce, ale także w całym bloku wschodnim. Dzięki czemu możemy obchodzić ten szczególny dzień, celebrując go w sposób nadzwyczajny, nadając temu dniu właściwy charakter zadumy i rzeczywistej radości.

tekst i zdjęcia: Jowita Małogoska

06-06-2014