Wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
Powiat Trzebnicki na Międzynarodowych Targach w Rumunii.

Delegacja Powiatu Trzebnickiego uczestniczyła w kolejnym spotkaniu partnerów międzynarodowego projektu Europe for Citizens -„Network for culture, sport and tourism”, który w dniach 05.07.2011 -10.07.2011 r. miał miejsce w Campulung w Rumunii. Przedstawiciele kilku krajów rozmawiali na temat rozwoju Turystyki Ekologicznej w Europie.

Projekt „Network for culture, sport and tourism” zakładał zorganizowanie sześciu kilkudniowych Sympozjów na terenach regionów współpracujących. Każda o innej tematyce. Do tej pory odbyły się: Dni Europy w Negotino (Macedonia), Festiwal Miast Partnerskich w Popowie (Bułgaria), Festiwal Etniczny w Berovie (Macedionia) oraz w Trzebnicy Turniej Rycerski i Jarmark Cysterski – Rycerze i Cystersi w Krainie Wzgórz Trzebnickich.

W Campulung w Rumunii miało miejsce piąte już sympozjum pt: Międzynarodowe Targi Ekologiczne i Turystyki Kulturowej. Każdy z partnerów projektu (Macedonia, Bułgaria, Rumunia, Polska) przygotował również wystawę poświęconą turystyce i ekologii w swoim regionie. Nasza wystawa, która znajdowała się w Urzędzie Miasta w Campulung cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

W dniach 6 -7  lipca odbył się tam również Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych, na którym można było obejrzeć filmy dotyczące Ekologii z całego świata. Poza konkursem wyświetlono nasz film  „ Kocie Góry - góry najbliższe Wrocławiowi”, który został uhonorowany gromkimi brawami.

Kocie Góry - góry najbliższe Wrocławiowi Film do obejrzenia na Tou Tube

Europe for Citizens -„Network for culture, sport and tourism” jest to projekt regionów partnerskich, które współpracują ze sobą dla rozwoju kultury, sportu i turystyki.

Głównym celem projektu jest stworzenie i rozwinięcie długotrwałej współpracy pomiędzy regionami partnerskimi, znajdującymi się w czterech różnych krajach Europy a także:
1) zacieśnienie międzynarodowej współpracy kulturalnej, sportowej i turystycznej
2) promocja kultury europejskiej, jej wartości i różnorodności
3) rozwój dialogu międzykulturowego
4) wzrost tolerancji i wzajemnego zrozumienia pomiędzy obywatelami Europy
5) wzrost aktywności społeczności lokalnych
6) zachęcenie lokalnych władz do rozwijania współpracy międzynarodowej
7) rozwój poczucia tożsamości europejskiej

Partnerami projektu są: Gmina Popowo z Bułgarii (lider projektu), Gmina Negotino z Macedonii, Gmina Campulung z Rumunii, Gmina Berovo z Macedonii oraz Powiat Trzebnicki.

Dominika Łasica - Koordynator projektu

12-07-2011