Sobota, 18 listopada 2017 r. Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
TURNIEJ CASHFLOW W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W ŻMIGRODZIE
W dniu 10 czerwca w  Powiatowym Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie odbył się turniej CASHFLOW

W szkole jest miejsce na edukację finansową i wykształcenie podstawowych umiejętności potrzebnych do zarządzania osobistym budżetem. Naszą szczególną troską są uczniowie i zależy nam aby już w młodych ludziach wykształcić dobrą  praktykę oszczędzania. Chcąc  pomóc młodzieży   zdobywać cenną wiedzę o korzyściach, jakie przynosi mądre zarządzanie własnymi zasobami finansowymi 10 czerwca br. zaprosiliśmy uczniów wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych naszej gminy do udziału w grze CASHFLOW.

To popularna edukacyjna gra planszowa Roberta Kiyosaki zaprojektowana tak, aby umożliwić  poznanie tematyki związanej z rachunkowością i finansami. CASHFLOW  uczy podstaw inwestowania w akcje, biznes i nieruchomości, rachunkowości, finansów podczas pasjonującej zabawy.  A zabawa była rzeczywiście przednia!

Na sali padały zwroty jak na prawdziwej giełdzie – uczestnicy sprzedawali i kupowali akcje i nieruchomości…….Byli milionerami by już za chwilę podjąć błędną decyzję i stać się bankrutem….Jak w prawdziwym  życiu. Poziom gry był bardzo wyrównany i niezwykle trudno było wyłonić zwycięzców.

W kategorii Szkoła Podstawowa I miejsce zajął zespół „maklerów” z Radziądza w składzie: Miłosz Muzyka, Adrian Hupa, Dominik Mrówka, miejsce II-zespół SP z Powidzka w składzie: Julia Mądra, Jakub Jasiński, Maciej Procyszyn, a miejsce III SP ze Żmigrodu w składzie: Joanna Łuczków, Łukasz Curyło, Julian Furtak. W kategorii  Gimnazjum, wszystkie nagrodzone miejsca zdobyli  uczniowie Gimnazjum Powiatowego Zespołu Szkół im. Jan Pawła II w Żmigrodzie –miejsce I - Nikol Horodyska, miejsce II– Paweł Kowalski i miejsce III Piotr Aleksandrowicz.

Turniej był wyjątkowy i nagrody także –Tablety Lenovo, aparaty cyfrowe, słuchawki nowej generacji SONY i dużej pojemności pendrive. Merytoryczny i finansowy patronat nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Trzebnickiego pan Robert Adach, Prezes Zarządu BS w Żmigrodzie pan Edward Smektała, którego reprezentował wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego Pan Piotr Zalewski, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu (z jej ramienia Pan Tomasz Wojtasiewicz grę prowadził i oceniał) oraz Rada Rodziców PZS w Żmigrodzie za co składamy serdeczne podziękowania. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

BW

12-06-2014