Czwartek, 25 maja 2017 r. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Udana współpraca zagraniczna
Powiat otrzymał dofinansowanie do kolejnego międzynarodowego projektu dla młodzieży

"Sound it out"

Grupa 50 dziewcząt z Polski, Szwecji, Turcji i Niemiec już w sierpniu tego roku uczestniczyć będzie w międzynarodowym obozie w górach Harzu w  Niemczech. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach programu ERASMUS + .  Powiat Trzebnicki wspólnie z International House Sonnenberg z Niemiec , realizował już projekt pt”  The sound of of my life. A creative European youth meeting”.

Projekt

Ponieważ współpraca układała się bardzo dobrze, a młodzież uczestnicząca w ubiegłym roku w obozie była bardzo zadowolona z pobytu, dlatego władze powiatu zdecydowały o kontynuacji współpracy. Dla przypomnienia w ubiegłym roku w niemieckich górach Harz spotkało się 50 młodych ludzi z 6 różnych krajów europejskich.

Austria

Kolejnymi projektami, które otrzymał dofinansowanie w tym roku i będą realizowane są projekty z składane przez  Powiatowy Zespół Szkół w Obornikach Śląskich i Stowarzyszenie Oświatowe SOWA. Również z programów ERASMUS + i Młodzież  w Działaniu. W czerwcu i sierpniu kolejne grupy młodzieży wyjadą za granice tym razem do Austrii – na międzynarodowe spotkania młodzieży.

Staż

Uczniowie Szkół Powiatowych uczestniczą również w praktykach i stażach zagranicznych. Powiat Trzebnicki otrzymał dofinansowanie do projektu „Modern Agriculture” w ramach programu Leonardo da Vinci. Projekt dotyczy staży dla 12 absolwentów szkół rolniczych oraz osób z minimum rocznym doświadczeniem w hodowli zwierząt na farmach rolniczych w Danii. Uczestnicy wezmą udział w 26 tygodniowych stażach, z których 6 rozpoczął się 3 marca, a pozostałe od 6 – 23 czerwca 2014 roku.

Powiat Trzebnicki jako Partner Projektu w umowie partnerskiej z dnia 23.07.2012 r. przekazał do realizacji projekt Powiatowemu Zespołowi Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie

Lonardo

Jest to już kolejny projekt który otrzymał wsparcie w ramach tego programu. Młodzież ucząca się w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Trzebnicy będzie miała możliwość wzięcia udziału w praktykach zagranicznych we Włoszech. Praktyki te planowane są dla uczniów klas 3 technikum w roku szkolnym 2013/14 oraz 2014/15 w ramach Programu Uczenie się przez całe życie – Leonardo da Vinci Mobilności

Dominika Łasica