Czwartek, 14 listopada 2019 r. Imieniny: Emila, Laury, Rogera
Powstanie nowy system informacji o nieruchomościach
Projekt pn. Budowa Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach – Faza I jest realizowany przez Głównego Geodetę Kraju
Starostowie trzech powiatów dolnośląskich: oleśnickiego trzebnickiego i średzkiego podpisali porozumienie w sprawie współpracy przy tworzeniu i utrzymywaniu zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach. Projekt ma za zadanie  usprawnić obsługę klientów oraz zapewnić im dostęp do aktualnych informacji gromadzonych w rejestrach publicznych.

Projekt pn. Budowa Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach – Faza I (w skrócie „ ZSIN – Faza I”), jest realizowany przez Głównego Geodetę Kraju przy pomocy Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii. Uczestniczą w nim 52 powiaty z całego kraju. Z Dolnego Śląska do przedsięwzięcia włączyło się  sześć: oleśnicki, trzebnicki, kłodzki, strzeliński, lubiński i średzki.

Porozumienie

Głównym celem strategicznym projektu ZSIN jest usprawnienie procesu obsługi spraw prowadzonych przez administrację publiczną w zakresie rejestracji nieruchomości oraz zapewnienia obywatelom i przedsiębiorcom dostępu do wiarygodnych i aktualnych informacji o nieruchomościach gromadzonych w rejestrach publicznych.

Porozumienie

Projekt ZSIN otrzymał dofinansowanie  Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 w ramach 7 osi priorytetowej  „Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji”. Całkowita jego wartość wyniesie 66 mln zł, z czego 6 mln będzie kosztowała realizacja  projektu w naszym województwie. Termin realizacji projektu upływa 31 marca 2015 r.

Iwona Pasek,

23-07-2014