polski angielski niemiecki
Piątek, 02 czerwca 2023 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Powiat pozyskał kolejne miliony na realizacje swoich inwestycji
Do puli projektów o wartości prawie 23 milionów pozyskanych funduszy dołączyły 4 nowe projekty o łącznej wartości prawie 2 milionów zł.

  Do puli projektów o wartości prawie 23 milionów pozyskanych funduszy dołączyły 4 nowe projekty o łącznej wartości prawie 2 milionów zł. Dwa z nich to „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Powiatu Trzebnickiego” w ramach EOG oraz Remont sali gimnastycznej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy” w ramach Programu Rozwoju Inwestycji Sportowych Ministra Sportu i Turystyki.


Termo

Dotację z Programu Europejskiego Obszaru Gospodarczego Powiat otrzymał m.in. na ocieplenie, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, montaż elektronicznych systemów do regulacji temperatury. Termomodernizowane będą budynki Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach (LO) oraz Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczego w Trzebnicy.   Otrzymamy wysokości prawie 900 tysięcy złotych, tj. 80 % kosztów kwalifikowanych.
 


Kotłownia DPS

Powiat otrzymał również dotację z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do do Budowy Kotłowni Gazowej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy oraz z Urzędu Wojewódzkiego na modernizację kotłowni do Domu Pomocy Społecznej w Rościsławicach polegającej na wymianie źródła ciepła z oleju opałowego na pellet. 

 

Dzięki nowemu rozwiązaniu oszczędności na kosztach opału wyniosą 240 tys. zł.

 

PZS 2
 

Nowe oblicza zyskały: Powiatowy Zespoł Szkół nr 2 w Trzebnicy i Zespoł Szkół Specjalnych w Żmigrodzie. W ramach termomodernizacji wykonano m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych i wewnętrznych, dachów i stropodachów oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Dzięki modernizacji szkoły zyskały nowe oblicze, a dodatkowo zaoszczędziły na kosztach energii.   W ramach drugiego projektu pt; Remont sali gimnastycznej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy”, którego wartość wynosi prawie 428 tysięcy złotych, planujemy prace budowlane polegające m.in.; na wymianie i ociepleniu dachu, remoncie i malowaniu elewacji zewnętrznej oraz odremontowaniu wnętrza starej sali, parkietu i szatni. Dofinansowanie od Ministra wyniesie 50 % kosztów kwalifikowalnych.
Centrum

W tym roku oprócz remontu starej sali i części dachu Liceum od września powstanie w tej szkole nowoczesne Multimedialne Centrum, wyposażone w niezbędny sprzęt.  Powiat ogłosił przetarg na zakupu 105 nowych zestawów komputerowych do, kilkadziesiąt rzutników oraz tablice multimedialne dla swoich szkół.
 Kaszyce - remont   Powiat Trzebnicki jest liderem w pozyskiwaniu środków również na remont swoich dróg.  W tym roku w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, nową jakość zyskają aż 3 drogi (Trzebnica- Skarszyn w kierunku Łoziny, Ligota Piękna – Malin – Kryniczno i Zawonia – Tarnowiec).  Szewce
Realizując duże inwestycje nie zapominamy o mieszkańcach wiosek, gdzie droga powiatowa kończy się w ich miejscowości i nie jest ważna dla ruchu tranzytowego.
Staramy się znaleźć w budżecie powiatu zawsze kilkaset tysięcy na małe inwestycje, tak aby wszyscy mieszkańcy mieli poczucie, że w miarę dostępnych środków myślimy o wszystkich mieszkańcach powiatu. W maju odbył się remont nawierzchni w miejscowości Malczów, a w Machnicach przełożyliśmy kostkę brukową, tym samym realizując uwagi mieszkańców.  Paniowice Szewce

Przy okazji przebudowy przejazdu kolejowego Paniowice - Szewce Powiat wzbogacił się o kilkaset metrów chodnika. W ramach polepszenia technicznego dróg ułożone zostały nowe dywaniki asfaltowe na odcinkach: Kuraszków – Oborniki Śl., Skokowa – Pększyn, Szewce,  Kaszyce Wielkie, Ujeździec Wielki oraz droga w Nowych  Domach, Rzepotowicach, Golędzinowie (700mb) oraz  na trasie Nowy Dwór – Bzyków czy Osolin – Morzęcin Mały.

 

 

Zgodnie z zaplanowanymi pracami postępuje również budowa Nowoczesnego Wydziału Komunikacji, który zostanie otwarty już tej jesieni. Obecnie w budynku trwają prace dekarskie oraz elektryczne.

 

 


Komunikacja   

Zakończył się remont zewnętrznej części Oficyny na ul. Leśnej, w której w przyszłości planujemy uruchomić Inkubator Przedsiębiorczości.

 

Oficyna

 

 

Pozostałe projekty, które otrzymały dofinansowanie, dotyczą udziału naszej młodzieży w międzynarodowych spotkaniach na temat m.in. sztuki, rozwoju czy równości kobiet i mężczyzn - które odbędą się w sierpniu i grudniu br. w International House Sonnenberg w Niemczech. Środki na realizacje projektów pod nazwą: ‘Sound it out!’ oraz World Class Stories pozyskano w ramach projektu Erasmus+. 

 

 

 

 

 

W ubiegłym roku młodzież z naszych szkół, również uczestniczyła w podobnym projekcie

 Dominika Łasica - Z-ca Naczelnika IT

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

28-07-2014
Galeria
Szukaj w artykułach
Czerwiec 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30