Czwartek, 17 sierpnia 2017 r. Imieniny: Anity, Elizy, Mirona
Rozwijamy się dla Ciebie

Trwają prace remontowe w powiecie, a to wszystko z myślą o mieszkańcach.

W nowym Wydziale Komunikacji trwają prace elewacyjne oraz kontynuowanie są  roboty wykończeniowe wewnętrzne budynku administracyjnego. Roboty wykonywane są przez Zakład Budownictwa Ogólnego - Sławomir Białasik z Leszna.
Budynek wyposażony zostanie także w nowoczesny system ułatwiający obsługę klienta, system kolejkowania, obszerną poczekalnię oraz kącik zabaw dla dzieci. Dostawą i montażem wyposażenia biurowego zajmie się firma Carriere Design z Wrocławia.
Wydział komunikacji przystosowany będzie również do obsługi osób niepełnosprawnych. Przypominamy, iż  pod koniec 2013 r. za budynkiem Starostwa Powiatowego został wyremontowany parking, który z pewnością będzie udogodnieniem dla przyszłych interesantów.
Kolejną realizowaną inwestycją przez Powiat Trzebnicki jest remont starej sali gimnastycznej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy.
 Obecnie trwają roboty dekarskie, wymiana i ocieplenie stropodachu. Prace wewnątrz budynku obejmą renowację podłogi sportowej, remont szatni i zaplecza, zakup wyposażenia.
 Roboty wykonuje Przedsiębiorstwo Projektowo – Budowlane Mack- Inwest z Wrocławia. Koszt remontu hali to ponad 465 tysięcy złotych. Pieniądze na tą inwestycję Powiat Trzebnicki pozyskał od Ministra Sportu i Turystyki. Termin zakończenia prac planowany jest na listopad 2014.

Aktualnie prowadzona jest także termomodernizacja budynku Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych w Trzebnicy przy  ul. Nowej w Trzebnicy.
W ramach tej inwestycji wykonane zostanie m.in. nowe pokrycie z papy termozgrzewalnej, docieplenie ścian, termomodernizacja stropodachu.
Wszystkie prace wykonywane są przez firmę MAR-PIS z Raciborza. Koszt prac termomodernizacji budynku wyniesie 490 140,24 zł i zostanie częściowo dofinansowany w ramach  Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014.

Już niebawem zostaną również zakończone prace termomodernizacyjne na budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie prowadzone prze firmę Mack-Inwest z Wrocławia.
W ramach tego zadania zostaną wykonane roboty dociepleniowe stropodachu,. Termin zakończenia prac planowany jest na koniec września bieżącego roku.
 Całość inwestycji to koszt 231 289,36 zł, który również zostanie częściowo sfinansowany w ramach EOG 2009-2014.
NJ

16-09-2014