Poniedziałek, 22 lipca 2019 r. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Zapraszamy do udziału w projekcie „Przestrzenie Aktywności Obywatelskiej
Zapraszamy do udziału w projekcie „Przestrzenie Aktywności Obywatelskiej”, realizowanego przez Fundację Wspierania Rozwoju Lokalnego „Moja Przestrzeń” na terenie powiatu trzebnickiego i oławskiego.

Moja przestrzeń
....

Co oferujemy w ramach projektu?

Bezpośrednie wsparcie osób chcących rozwijać swoją aktywność obywatelską na ternie powiatu trzebnickiego i oławskiego. Dla osób, które wezmą udział w projekcie przygotowaliśmy cykl szkoleniowy obejmujący 40 godzin aktywnych zajęć, indywidualne wsparcie tutorów. Szkolenia odbywać się będą w miejscach dogodnych dla uczestników na terenie realizacji projektu.

Czego można się spodziewać po udziale w projekcie

Będziemy rozwijać wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji obywatelskiej, pracy z grupami
 i społecznościami lokalnymi, w tym twórczego rozwiązywania konfliktów. Pragniemy zwiększyć chęć do kreowania innowacyjnych form działań na rzecz rozwijania aktywności obywatelskiej w tym pogłębiania integracji społecznej. Podczas szkoleń zapewniamy wyżywienie, materiały, a na zakończenie cyklu zaświadczenia.

Kto może wziąć udział w projekcie?

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby aktywnie włączające się w życie społeczne  i/lub pragnących rozwinąć swoją aktywność w sferze publicznej powiatów trzebnickiego
i oławskiego.  W szczególności zapraszamy: aktywnych mieszkańców, liderów lokalnych; pracowników jednostek organizacyjnych JST (OPS, szkoły, domy kultury, biblioteki); członków, współpracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych;  młodzieży (w tym reprezentantów młodzieżowych rad gmin).   Zapraszamy po 15 osób z terenu powiatu oławskiego i trzebnickiego.

Kiedy będą prowadzone szkolenia?

Na terenie każdego z powiatów przeprowadzimy cykl warsztatowy (5 jednodniowych 8 godzinnych szkoleń w 2014 r. ).  Planowana częstotliwość szkoleń – 2 w październiku, 2
w listopadzie i 1 w grudniu.

Jak zgłosić się do udziału w szkoleniach stacjonarnych?

Aby wziąć udział w szkoleniach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres kontkat@moja-przestrzen.pl

Gdzie szukać dodatkowych informacji?

Zapraszamy na bloga projektowego: www.przestrzenobywatelska.wordpress.com
www.moja-przestrzen.pl

Projekt Przestrzenie Aktywności Obywatelskiej

dofinansowywany jest ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (P FIO)"

www.przestrzenobywatelska.wordpress.com

W załączniku:

Formularz zgłoszeniowy do udziału w szkoleniach stacjonarnych w projekcie:

„Przestrzenie Aktywności Obywatelskiej”

1.Imię i Nazwisko, miejscowość

Pełniona funkcja   (np. radny, sołtys, członek rady sołeckiej, reprezentant organizacji pozarządowej, lokalny lider, aktywny mieszkaniec, itp.):

Dane kontaktowe:  (telefon, e-mail)

Dlaczego chce Pani/Pan wziąć dział w projekcie „Przestrzenie Aktywności Obywatelskiej”?

Jakie jest Pani/Pana doświadczenie w realizacji działań na rzecz społeczności lokalnej?

Jaki ma Pani/Pan pomysł na realizację nowych przedsięwzięć /obywatelskich na ternie swojego powiatu?  Co chciałaby/chciałby Pani/Pan zrobić? Jakiego wsparcia Pani/Pan potrzebuje?

Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i przesłać na adres kontakt@moja-przestrzen.pl

Wszelkich informacji nt. rekrutacji i planowanych działań udzielają:

1)       na ternie powiatu trzebnickiego – Pani Marta Możdżeń-Kłos tel.  509 664 921

2)       na terenie powiatu oławskiego – Pani Helena Masło tel. 691 050 404

3)