polski angielski niemiecki
Wtorek, 24 maja 2022 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Koncert Lisztowski - Grzegorz Niemczuk
Zapraszamy do fotorelacji koncertów Lisztowskich - Grzegorza Niemczuka.
....
  Ponowne spotkanie z muzyką klasyczną w Powiecie Trzebnickim

Spotkaliśmy się po wakacyjnej przerwie, stęsknieni muzycznych doznań. Przy fortepianie gościliśmy jednego z najbardziej aktywnych pianistów młodego pokolenia, Grzegorza Niemczuka. Wystąpił już z ponad 350 recitalami i koncertami, w 20 krajach na 5 kontynentach. W Nowym Jorku pisano o nim: „Jego grę wyróżnia płynność, bardzo szeroki zakres dynamiki, od głośnego forte po szepczące pianissima, różnorodność barw i kolorów oraz olśniewająca wirtuozeria”. Dziś, w jego wykonaniu, wysłuchaliśmy utworów Fryderyka Chopina oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta: preludia, polonezy oraz rondo Alla Turca (znane pod nazwą: Marsz Turecki).

...
Wyśmienity artysta młodego pokolenia- Grzegorz Niemczuk

...

...

Słowem o muzyce dzielił się z nami – tradycyjnie – wybitny prelegent, pedagog, pianista i działacz muzyczny profesor Juliusz Adamowski.

...
Profesor Juliusz Adamowski
Pianista przenosił nas – swą grą – w inny wymiar, a profesor wcielał się w rolę przewodnika, uczył jak odczytywać muzyczne drogowskazy, by nie błądzić po omacku, wskazywał jak stać się koneserem a nie zwykłym konsumentem. Jego rady i nauki – podane w atrakcyjnej, bardzo przystępnej formie - z łatwością trafiały do młodego odbiorcy sztuki.

...

Koncert dla młodzieży
Młodzież Powiatu Trzebnickiego podczas popołudniowego koncertu

....

....
 
Podczas dzisiejszego spotkania rozkładane na czynniki pierwsze były utwory naszego wielkiego mistrza - z gracją, wdziękiem i wielką wprawą łączącego tradycję i klasykę z polską muzyką ludową – Fryderyka Chopina. Słuchacze zachęcani byli nie tylko do „słuchania”, ale i „słyszenia”, do poznawania podstawowych pojęć muzycznych i umiejętności wychwytywania dźwiękowych/dźwięcznych detali i niuansów, do podsycania wrażliwości i pracy nad „muzyczną kulturą”. Dzieła Chopina doskonale się do tego nadają, są bowiem przesycone poetyką, pełne różnobarwnych pereł. Zestawienia kontrastowe pozwalały wyłapywać różnice w kompozycjach, dały szansę płynąć torem nie tylko delikatnej interpretacji, ale i wyobraźni – co jest bardzo kształcące.

Mi osobiście owo jaskrawe zróżnicowanie w repertuarze doskonale współbrzmiało z jesienią za oknem. Dzisiaj pierwszy jej dzień, nadeszła tak niepostrzeżenie i pewna jestem, że wkrótce wybuchnie pełną mocą. A kto – jak nie ona – królową jest kontrastowych nastrojów?


Poza koncertem dla młodzieży Powiatu Trzebnickiego, wieczorową porą odbył się drugi koncert artysty Grzegorza Niemczuka, w którym uczestniczyli miłośnicy muzyki poważnej, w tym także Starosta Trzebnicki Robert Adach.
Publiczność jak zawsze była niezwykła, wyrażając szczery zachwyt nad światem przekazywanych dzwięków klawiszy.

Koncert wieczorny
Starosta Powiatu Trzebnickiego Robert Adach wraz z małżonką

...

Grzegorz Niemczuk
Zadowolenie towarzyszyło artyście przez cały czas podczas granych utworów
...

...
Najmłodsza uczestniczka podczas wieczornego koncertu - zahipnotyzowana grą Grzegorza Niemczuka
 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnych koncertach Lisztowskich, które odbędą się już październiku, a także w listopadzie i w grudniu w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy. Więcej informacji można znaleźć tutaj:

http://www.powiat.trzebnica.pl/index.php/news/view/869                                                                                                                                                                 tekst: Ania Jełłaczyc
                                                                                                                                                                 zdjęcia: Jowita Małogoska

25-09-2014
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31