polski angielski niemiecki
Wtorek, 24 maja 2022 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
POWIAT DLA MIESZKAŃCÓW TRZEBNICY
W związku z publikacją w Panoramie Trzebnickiej, która sugeruje, że Gmina Trzebnica jest pomijana w inwestycjach przedstawiamy raport z działań w stolicy Powiatu
NOWOCZESNY URZĄD

Ponad 12 milionów złotych – to kwota, jaką Powiat zamierza wydatkować w tym roku na zadania inwestycyjne na terenie swoich gmin. Na terenie Gminy Trzebnica trwają prace budowlano – remontowe w kilku obiektach, m.in. przy na ul. Leśnej w Trzebnicy, w którym powstanie nowoczesny Wydział Komunikacji.


Termin zakończenia prac planowany jest na połowę października tego roku.
Budynek wyposażony zostanie w nowoczesny system ułatwiający obsługę klienta, system kolejkowania, obszerną poczekalnię oraz kącik zabaw dla dzieci. Jest to kolejny etap przebudowy kompleksu budynków na ul. Leśnej. Do tej pory został wybudowany parking,  a obecnie trwają prace remontowe budynku dawnego sanatorium w którym będzie mieścił się Punkt Porad Obywatelskich a w przyszłości Inkubator Przedsiębiorczości
Jeden z największych projektów informatycznych na Dolnym Śląsku był realizowany z myślą o wygodzie naszych mieszkańców. W tym roku realizowana jest jego 2 edycja. Rozwój e- urzędów oraz informatyzacja i wdrożenie e- usług przyspieszających obsługę klientów jest wyjściem naprzeciw ciągle zmieniającej się technologii. Rozwijamy model e PUAPU aby większość spraw w urzędzie można była załatwić bez wychodzenia z domu.
 
BAZA OŚWIATOWA

W ostatnich dwóch kadencjach Zarząd Powiatu przeznaczył rekordowa kwotę ponad 17 milionów złotych na poprawę bazy oświatowej swoich Szkół. W tym roku zakończyły się prace remontowe w Powiatowym Zespole Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych w Trzebnicy. Do pomieszczeń po byłej Szkole Podstawowej nr 2 przeniosła się Poradnia Pedagogiczna – Psychologiczna i Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodyczno Programowego z Biblioteką.
Tym sposobem władze Powiatu realizują założoną w tej kadencji strategię inwestycji w infrastrukturę edukacji. Dla przypomnienia w ostatnich latach nowe oblicza zyskał Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Trzebnicy, który został ocieplony.
Na terenie Trzebnicy w ostatnich latach wybudowano 2 boiska oraz halę sportową (boisko wielofunkcyjne w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Trzebnicy, boisko przy PZS 2 w Trzebnicy oraz hala sportowa przy PZS nr 1 w Trzebnicy)

W 2014 r. Zarząd Powiatu jednogłośnie podjął decyzję o zakupie do  każdej  pracowni komputerowej w swoich szkołach nowoczesnego sprzęt komputerowego i multimedialnego, dzięki którym młodzież będzie mogła uczyć się na nowoczesnym sprzęcie.

Poza tym w Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Trzebnicy powstanie najnowocześniejsze w powiecie Multimedialne Centrum Edukacyjne.
Otwarcie Centrum Multimedialnego

Szkoła wyposażona została również w nowa bibliotekę.

MŁODZIEŻ

Z myślą o młodzieży i jej rozwoju tylko na przestrzenia ostatnich 4 lat zostało przygotowanych kilkanaście projektów edukacyjnych. Począwszy od zajęć pozalekcyjnych, poprzez praktyki zawodowe i wymianę zagraniczną.

Na koniec sierpnia br. z Sonnenbergu, w Niemczech, wróciła grupa uczestnicząca w międzynarodowych spotkaniach młodzieży. Z zadowoleniem pytają o kolejne projekty realizowane przez Powiat w którym mogliby uczestniczyć.
Jeszcze w tym roku trwać będą wyjazdy na zagraniczne praktyki zawodowe w ramach projektu Leonardo da Vinci. WSPARCIE WSZYSTKICH NAUCZYCIELI
Powiat Trzebnicki wspiera doskonalenie nauczycieli w szkołach z terenu całego powiatu. W 44 szkołach i przedszkolach (w tym 9  z terenu Gminy Trzebnica) realizowany jest projekt pt. „Nauczyciel na 6  - wsparcie szkół i przedszkoli z terenu Powiatu Trzebnickiego”. Dla nauczycieli z tych szkół, powiat organizuje bezpłatne szkolenia – z wybranej przez siebie tematyki. Nauczyciele i Dyrektorzy uczestniczą również w sieciach wymiany doświadczeń. Dla szkół zostały przekazane również darmowe laptopy do pracy w sieci.


KULTURA

Mieszkańcy Trzebnicy i okolic mogą bezpłatnie uczestniczyć w licznych koncertach muzyki kameralnej. Jako współorganizator Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnie i Organowej oraz Koncertów lisztowskich, odbyło się kilkadziesiąt koncertów i spotkań umuzykalniających dla młodzieży.

Festiwal
Koncerty Lisztowskie


OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

W budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Trzebnicy rozpoczęły się prace termomodernizacyjne, które polegać będą ociepleniu stropodachu, kolejnym etapem prac będzie ocieplenie całego budynku. Na te zadania Powiat pozyskał pieniądze z Funduszy EOG. W tym roku wykonano w budynku nowa kotłownię gazową i podjazdu dla osób niepełnosprawnych w budynku.


Trwa ocieplanie Powiatowego Zespołu Specjalnych Placówek Szkolno – Wychowawczych w Trzebnicy w którym również w tym roku wymieniono kotłownię.
Budynek tej szkoły jest po budynku PCPR-u kolejnym, który otrzymał wsparcie z funduszy EOG. Dzięki dociepleniu budynki zaoszczędzą na kosztach ogrzewania.

BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW

Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców powiatu w 2013 r. zrealizowano kolejne inwestycje wspierające działalność Szpital im. Świętej Jadwigi Śląskiej, który jest jednostką organizacyjną Powiatu Trzebnickiego. Otwarto wyremontowany Szpitalny Oddział Ratunkowy, który został wyposażony w nowoczesny sprzęt ratujący życie oraz komorę hiperbaryczną. Pieniądze na wyremontowanie oddziału (ponad cztery i pół miliona złotych) pozyskano z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. 
Wyposażono również w nowoczesny sprzęt salę operacyjną do zabiegów mikrochirurgicznych Pododdziału Replantacji Kończyn i Chirurgii Ręki w Trzebnicy.


Powiat Trzebnicki jest liderem wśród powiatów na terenie Dolnego Śląska, które pozyskują pieniądze na remonty dróg z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. „schetynówek”. W roku 2012/2013, aż cztery projekty złożone przez Zarząd Powiatu w partnerstwie z Gminami znalazły się na liście rankingowej. W tym roku dofinansowanie otrzymają 3 kolejne drogi - Trzebnica- Skarszyn w kierunku Łoziny, Ligota Piękna – Malin – Kryniczno i Zawonia – Tarnowiec).
Powiatowe Drogi Rozwoju są kolejnym projektem, wspierającym rozwój gospodarczy i ekonomiczny naszego powiatu a przez to powstawanie nowych miejsc pracy. W tym roku zamierzamy przeznaczyć ponad 15 milionów złotych na budowę/przebudowę lub remontu dróg o znaczeniu strategicznym dla naszego regionu.

Ważniejsze planowane inwestycje drogowe na terenie Gminy Trzebnica.

Gmina Trzebnica

Lp.

Nazwa zadania

Rok

Całkowita wartość inwestycji

1

Przebudowa drogi pow. Nr 1341D Trzebnica – Skarszyn- granica powiatu w ramach NPPDL

2014

2 751 918,51 zł

2

Droga dojazdowa do gruntów rolnych Ujeździec Wielki - Janiszów

2014

374 576,21 zł

3

Polepszenie parametrów technicznych dróg powiatowych na terenie powiatu trzebnickiego:

2014

 

Nowy Dwór - Brzyków - 1091m

481 397,40 zł

Ujeździec Wielki - 1722m

26 830,49 zł

Rzepotowice  - 683 m

281 476,46 zł

4

Polepszenie parametrów technicznych dróg powiatowych na terenie powiatu trzebnickiego - podwójne utrwalenie powierzchni Brzyków - Domanowice 1329D

2014

242 436,78 zł
 
Dominika Łasica - Z-ca Naczelnika Wydziału IT
03-10-2014
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31