polski angielski niemiecki
Poniedziałek, 23 maja 2022 r. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
Kolejna wymiana polsko - niemiecka w Powiecie Trzebnickim za nami

W celu zacieśnienia relacji między młodzieżą polsko – niemiecką już 12 rok z rzędu w Powiecie Trzebnickim gościła młodzież z Niemiec.


...

Dzięki inicjatywie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żmigrodzie i wsparciu Powiatu Trzebnickiego wymiany młodzieży są systematycznie i konsekwentnie rozwijane.

W przeciągu  ostatnich kilkunastu lat odbyły się już 24 spotkania, które już na stałe wpisały się do kalendarza polskiej i niemieckiej młodzieży. Wyjazdy z Polski do Niemiec odbywają się co roku   w czerwcu. Natomiast grupa niemiecka przyjeżdża do nas we wrześniu bądź w październiku. Podobnie było i w tym roku. 5 października do Kuraszkowa przyjechała 13 osobowa grupa niemiecka, która była w Polsce do 10 października. Goście z Niemiec spędzili aktywnie czas, zwiedzając m.in. Dolinę Baryczy, Stawy Milickie, obóz koncentracyjny w Oświęcimiu a także Wrocław, Żmigród i Trzebnicę.

 

...

W trakcie pobytu w Trzebnicy uczniowie z Niemiec, jak co roku, zawitali także do Starostwa Powiatowego. Starosta Trzebnicki Robert Adach przywitał ich w sali konferencyjnej Starostwa przy ulicy Leśnej, gdzie czekał na uczniów smaczny posiłek oraz został zaprezentowany krótki film promocyjny o Powiecie Trzebnickim, podkreślający walory turystyczne naszej małej ojczyzny. Uczniowie podczas spotkania wyrażali duże zadowolenie i optymizm. Dlatego pozostaje tylko wierzyć, że wzajemne wyjazdy będą nadal kontynuowane dla rozwijania wspólnego dialogu              i wzajemnych relacji.

...

...

                                                                                                                                                                 tekst i zdjęcia: Jowita Małogoska
14-10-2014
Galeria
Szukaj w artykułach
Maj 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31