polski angielski niemiecki
Sobota, 02 lipca 2022 r. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Powiat Trzebnicki bliżej Wrocławia - spotkanie z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem

05 listopada br. w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy odbyło się spotkanie konsultacyjne, w którym uczestniczył prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Starosta Trzebnicki Robert Adach, Wicestarosta Arkadiusz Poprawa, Poseł na Sejm RP Marek Łapiński oraz samorządowcy z Trzebnicy, Obornik Śląskich i Wiszni Małej.


...

Tematem dyskusji były zagadnienia, ważne dla rozwoju i dalszej efektywności Powiatu Trzebnickiego:

...

1.    Rozbudowa ścieżek rowerowych - najdłuższa ścieżka rowerowa na Dolnym Śląsku
Zadaniem priorytetowym dla władz powiatu jest rozbudowa ścieżek rowerowych, stworzenie  ich w taki sposób, aby łączyły się ze sobą najważniejsze lokalizacje. W związku z tym samorząd powiatu trzebnickiego wspólnie z innymi samorządami opracowuje program najdłuższej ścieżki rowerowej na Dolnym Śląsku. Budowa ma się rozpocząć już w 2015 roku.

2. Bilet aglomeracyjny.
Celem priorytetowym dla samorządów jest rozszerzenie granic aglomeracji wrocławskiej, w taki sposób aby mieszkańcy Powiatu Trzebnickiego –mogli skorzystać z komunikacji miejskiej dojeżdżając do Wrocławia.

3. S5 szansą na rozwój stref ekonomicznych w naszym regionie i dobrą pracę na miejcu
Otwarcie drogi nastąpi za 3 lata. Dotychczasowa zatłoczona „piątka” będzie drogą gminną. W ten sposób „stara piątka” stanie się strategicznym punktem gospodarczego rozwoju powiatu. W tym miejscu powstaną  małe i duże  zakłady produkcyjne, salony sprzedaży i centra logistyczne, które będą idealnie skomunikowane z siecią autostrad i dróg ekspresowych przez węzły zlokalizowane w Widawie, Krynicznie, Trzebnicy i Prusicach. To będzie dobrze płatna praca w Powiecie Trzebnickim.

4. Przedłużenie linii MPK do miejscowości Powiatu Trzebnickiego 
Mamy więc nadzieję, że wyszczególnione priorytety zostaną zrealizowane już w najbliższym czasie przy zachowaniu bliskiej współpracy z samorządowcami z terenu Dolnego Śląska, którzy wyrazili duże zainteresowanie i entuzjazm  dla realizacji wyżej wymienionych inwestycji.

...

...

...
 
 
                                                                                                                                                             tekst i zdjęcia: Jowita Małogoska
06-11-2014
Galeria
Szukaj w artykułach
Lipiec 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31